سلام

با توجه به اهمیت تصمیماتی که قرار است در آینده اتخاذ شود، تصمیم گرفتیم علاوه بر در جریان قرار دادن کاربران و دوستان گرامی آفتاب رایانه ، نظرات  و پیشنهادات شما را نیز جویا شویم ، لذا این مطلب نه تنها در قالب اطلاع رسانی بلکه به عنوان مشورت با همه همکاران ، مشتریان و کاربرانی می باشد که به آفتاب رایانه و فعالیت های آن علاقه مندند . نظر یکایک شما دوستان گرامی برای ما ارزشمند و حائز اهمیت می باشد و مطمئنا در تصمیم گیری های ما اثر گذار خواهد بود. از همین رو امیدواریم پس از مطالعه این مطلب ، در صورت امکان انتقادات و پیشنهادات ارزشمند خود در قسمت نظرات همین مطلب ارسال نمایید.

همانطور که بسیاری از کاربران مستحضر هستید اردیبهشت امسال ،  فروشگاه رباتیک آفتاب رایانه وارد یکسالگی فعالیت خود شد، در طول یکسال گذشته با همه مشکلات و کاستی ها، سعی نمودیم در حد وسع و توان، رضایت کاربران محترم را جلب نموده و در زمینه ارائه خدمات به مشتریانمان، ممتاز و منحصر به فرد باشیم و در عین حال به اهداف اولیه آفتاب رایانه  نیز وفادار بمانیم . شاید بسیاری از کاربران باور نکنند که بیشترین حقوق ماهیانه مدیران و یا حتی سرمایه گزاران کلیدی در مجموعه آفتاب رایانه در سال 92 حداکثر ماهیانه 500 هزار تومان بوده است و امسال نیز باتوجه به تصمیم خودشان افزایشی نیافته ، اما همین نکته و صدها دلیل دیگر شاهدی است بر این ادعا که اهداف و مرامی که از اولین روز برای فعالیت خود وضع نموده ایم ، هیچگاه  تبدیل به اهداف و منافع شخصی نشده است وهمچنان استوار و راسخ برای تحقق آرزوها و آرمان های خود تلاش می نماییم و مطمئنا شرایط موجود نیز بدون لطف الهی و  تلاش شبانه روزی همکارانمان در آفتاب رایانه و همراهی شما عزیزان محقق نمی شد ، چه روز ها و شب ها ی بسیاری که برای سرعت بخشیدن به کار،  خواب و استراحت فراموش شده و با توکل به خداوند بی وقفه ، در حال پیشروی و محیا نمودن شرایط برای یک صعود بزرگ بوده ایم و در همه این اوقات شاید اگر کلمات پر مهر و تشویق  بسیاری از شما ها نبود بارها به خاطر مشکلات دچار یاس و ناامیدی شده بودیم.

در حال حاضر خرسندیم که به اطلاع کاربران برسانیم که از برنامه ریزی های خود نیز پیشی گرفته ایم و وارد دوره جدید و حساسی از فعالیت های خود شده ایم که ما را به همراهی شما دوستان گرامی بیش از بیش نیاز مند می نماید از همین رو از ضمن  حمد و سپاس الهی و تشکر و سپاسگذاری از همه شما عزیزان برای همراهی و همیاری در تحقق اهداف اولیه آفتاب رایانه، ضروری است نکات زیر را به عرض شما برسانیم تا بتوانیم از نظرات شما در حوزه  مشکلات موجود و طرح های آتی مطلع شویم.

به عنوان یک ایرانی همیشه آرزو داشته ایم ایرانی بسازیم سربلند و پر آوازه و این هدف در هر زمانی یکی از هدف های مهم و کلیدی مجموعه آفتاب رایانه بوده است ، اکثر سود حاصل از فروش قطعات و کار و تلاش خود را وقف نموده ایم تا بتوانیم از کمترین امکانات موجود استفاده نموده تا بهترین ها را به هم میهنانمان تقدیم نماییم اما اکثر اوقات هرگاه نیاز به مساعدت و یاری برخی مسئولین داشته ایم مورد بی توجهی و بی مهری قرار گرفته ایم . با اینکه همیشه سعی نموده ایم ضمن استعانت از خداوند متعال روی پای خودمان بیاستیم و محتاج کمک هیچ نهاد یا  سازمانی نباشیم اما خیلی وقت ها ، بر اساس شرایط و قوانین کشور،  برخی از امور می بایست صرفا از طریق برخی از سازمان ها و مراجع دولتی انجام پذیرد. بارها ضمن مراجعه به اداره صنایع و معادن بدون چشم داشت مالی و تقاضای وام، درخواست صدور پروانه بهره برداری تولید قطعات در حوزه رباتیک و الکترونیک نموده ایم اما متاسفانه در وزارت صنایع و معادن و تجارت برای حوزه رباتیک هیچ تعریفی در نظر گرفته نشده و مجوزی هم نیز در این خصوص صادر نمی شود. اخیرا هم به علت افزایش حجم و تنوع کالاهای وارداتی ، بسته های آفتاب رایانه با تاخیر و برخی اوقات  با تعرفه های غیر منصانه از گمرکات کشور ترخیص می شود ، بسیاری از اوقات نیز به علت عدم توجه بازرسان محترم گمرک در باز نمودن بسته ها و پلمپ نمودن مجدد آنها ، خسارت قابل توجه ای به  اجناس وارد می شود و خیلی از مشکلات دیگر که در این مختصر جای بازگو کردنشان نیست. اما ذکر همه این مشکلات به علت بزرگ بودن آنها نیست ، همه این مشکلات در مقابل عزم ما برا ی رسیدن به اهدافمان ،  کوچک و خرد جلوه می نماید اما همین مشکلات کوچک باعث می شود نتوانیم از حداکثر ظرفیت و سرعت خود بهره برداری نماییم و به جای پرداختن به امور مهم ، ناچاریم بیشتر وقت خود را صرف مشکلاتی کنیم که حل آنها در نهایت گره ای از کار کشور باز نمی نماید و در نهایت نیز روز از نو ، روزی از نو !

شاید در ایتدا مشکلات ناشی از تحریم ها بزرگتر از سایر مشکلات به نظر می رسید اما خوشبختانه  باید عرض کنیم که در حال حاضر تحریم ها کوچکترین اثری  در توسعه و پیشرفت مجموعه آفتاب رایانه ندارند و همه مشکلات به نحوی حل شده و آنچه از مشکلات باقی مانده همگی به علت عدم درک و توجه ادارات ونهادهای دولتی ذی ربط می باشد لذا با کمال تاسف آخرین راه چاره را در آن دیدیم که هسته اصلی مجموعه را به خارج از کشور منتقل نماییم تا بتوانیم حداقل نوع چالش ها و مشکلات موجود را عوض نموده و با جای درگیر شدن در بروکراسی موجود در کشور ، وقت خود را صرف تلاش برای طراحی و تولید محصولات و آماده سازی شرایط ، برای ورود به فاز صادرات کالا به سایر کشور ها نماییم. طبق بررسی ها و تحقیقات انجام گرفته ، بهترین مکان ،کشور چین می باشد که علاوه بر حل بسیاری از مشکلات فعلی،  دسترسی ما را به بسیاری از صنایع بزرگ و زیرساختی برای تولید محصولات پیشرفته تر محیا می سازد. از این رو گزینه های زیر مد نظر است اما تصمیم قطعی پس از دریافت نظرات کاربران اخذ خواهد شد و در نوشته ای جداگانه به اطلاع شما عزیزان خواهد رسید.

تغییرات پیشنهادی به شرح ذیل می باشد:

1- انتقال دفتر فروش ، خدمات پس از فروش و انبار مرکزی مجموعه از شیراز به تهران

2- ثبت شرکت در کشور چین و انتقال هسته فنی مهندسی مجموعه به شهر شنزن

3-جلوگیری از خرید های عمده در فروشگاه آنلاین آفتاب رایانه ( وضع محدودیت حداکثر تعداد برای سفارش هر کالا) برای رفاه بیشتر دانشجویان ، دانش آموزان و محققان داخلی

4- راه اندازی فروشگاه آنلاین جدید ویژه همکاران و فروشگاه ها جهت خرید های عمده  و ارسال مستقیم کالا از چین به خریداران به قیمت چین ( کاهش قابل توجه قیمت ها )

5- راه اندازی وبسایت و فرشگاه آنلاین چند زبانه و صادرات محصولات و کالا ها به سایر کشور ها

 

در پایان همچنان پر از شور و امید منتظر روزی هستیم که بتوانیم نه به گذشته ایران و تاریخ چند هزار ساله آن، بلکه به آنچه از ایران ساخته ایم افتخار کنیم ، چشم به راه نظرات ارزشمندتان هستیم…

 

با تشکر

 

68 نظر برای “اطلاعیه مهم آفتاب رایانه”

 1. من به خودم افتخار میکنم که یک مشتری های شما هستم؛ تصمیم های که گرفته اید بسار عادلانه می باشد، مخصوصا جدا کردن بخش خرده فروشی و فروش عمده!
  و امیدوار وارم که بتوانید محصولات نوآورانه تر و با کیفیت تری را به مشتریان ارائه دهید.
  پیشنهاد دیگری که دارم با توجه به تصمیم گرفته شده از سوی شما برای طراحی قطعات؛ می توانید از کاربران نظر سنجی کنید که به چه قطعه ای نیاز دارند که در بازار موجود نیست، سپس با تحقیق و سنجش نیاز بازار آن محصول را به تولید انبوه برسانید.

 2. سلام
  انتقال آفتاب رایانه به چین به نظر من کار مناسبی نیست
  پیشنهاد من اینه که توی یکی از پارک های علم و فناوری یا مراکز رشد مستقر شوید و از مزایای شرکت های دانش بنیان مانند معافیت مالیاتی و گمرکی استفاده کنید. تو دولت جدید شرایط برای دانش بنیان شدن شرکت ها راحت تر شده
  تا جایی که امکانش هست تجهیزات رو داخل تولید کنید تو زمیته رباتیک و الکترونیک متخصص های خوبی تو ایران هست
  آفتاب رایانه مجموعه خوبیه و شروع خوبی داشته خوشحال میشم که بتونم به پیشرفتش کمک کنم

  1. کار متخصص ایرانی فوق العاده هزینه بر هست. مثال یه متخصص ایرانی بخاد پیچ ببنده یا یه طراحی کوچک انجام بده اسمون ریسمون میبافه و باید نصف کشور امریکارو به نامش سند بزنی تا کاری کنه و بس

 3. با سلام خدمت شما عزيزان
  از وقتي كه با مجموعه شما و خود شما(آقاي مهندس نجفي) آشنا شدم جز خوبي چيزي نديدم و مي دانم كه پيشرفت شما يعني پيشرفت همه علاقه منان به علم. از آنجايي كه در ايران عزيز زندگي مي كنيم و به تحقيقات در عمل بهايي داده نمي شود و هر كس كار تحقيقاتي انجام مي دهد يا مي گويند چقدر بيكار است و … و در شعار كه الي ماشاا..
  به هر تقدير شايد اگر شما به تهران يا خارج از كشور برويد براي مثال (شخص بنده خيلي ناراحت مي شوم ) ولي اين شايد در ظاهر كار باشد ولي من فكر مي كنم براي امتحان هم شده دفتر شركت در شيراز را حفظ كنيد و نمايندگي در تهران يا در كشور ديگر احداث كنيد و ارزيابي كنيد مثلا ما در وزارت نفت دفاتر مختلفي در شهر هاي ديگر يا كشورهاي ديگر جهت خريد متريال وجود دارد . اين بهتر است كه كارها و ساختمانهاي خود را توسعه دهيد . (مالزي خوب است ولي گرون)
  با تشكر هر جا بريد دوستتون داريم

 4. با سلام
  ابتدا از زحمات شما بسیار متشکرم.
  از نظر من آفتاب رایانه دریچه امیدی برای دانشجویان و محققان در زمینه الکترونیک و روباتیک و رشته های وابسته است. اینکه با زحمت زیاد و با حداقل برداشت (مالی) به کارتان ادامه داده اید قابل تحسین است و مطمئنم با نیت خیر و مثبت و ایده های قشنگتان به اهداف خود خواهید رسید و آفتاب رایانه روز به روز قویتر و محکمتر خواهد شد.
  من هیات علمی دانشگاه تهران هستم و خریدهای اندکی از شما داشته ام و واقعا از سرویس شما رضایت کامل دارم.
  در کلاسهای خود و جهت انجام و پیاده سازی پروژه های درسی دانشجویان، سایت شما را معرفی نموده و درباره خدمات شما شامل بوردهای آردوئینو و سنسورهای مختلف و کاربرد در پروژه های بچه ها بحث زیادی میکنیم.
  از نظر من جابجا شدن از شیراز به تهران حرکت مثبت بزرگی در جهت رسیدن به اهدافتان خواهد بود و مطوئنم موجب افزایش مشتریهای شما حداقل با ضریب 50% خواهد بود.
  اینجانب هرگونه کمکی که از دستم بر بیاید دریغ نمیکنم

  با احترام
  ستاره دان

 5. سلام و خسته نباشید.
  بسیار خوشحالم که با فروشگاه و گروه آفتاب آشنا شدم، یکی از مهمترین برتری های فروشگاه شما این است که به خریدار و نظر او توجه فراوان می کنید. چندین بار مشاهده کردم که برای ورود یک کالا، نظر مشتری را جویا شدید.
  یادمه وقتی دنبال یه درایور برای موتورهای دی سی بودم، براحتی آن را تهیه و وارد کشور کردید.
  با اینکه در تهران زندگی می کنم، بسیاری از موارد مورد نیاز خود را از فروشگاه شما تهیه می کنم، دلیلش هم این است که قیمت و خدمات شما، متفاوت و گرانبهاست.
  پیشنهاد این حقیر این است که برای شناخته تر شدن در سطح کشور، در تهران نمایندگی دایر کنید سپس می توانید با توجه به میزان تقاضا، به فکر ثبت شرکت در چین باشید. همچنان پیشنهاد می کنم به فکر واردات و بازاریابی در مورد کالاهای خاص الکترونیکی باشید. (منظورم چیزهایی است که دیگران ندارد یا آنها را وارد نمی کنند.)

  موفق و پیروز باشید.

 6. با سلام و عرض خسته نباشید خدمت شما کارکنان محترم
  به نظر من بهتر است ، قبل از عزیمت به کشوری دیگر آخرین گزینه موجود که همان انتقال دفتر شرکت به تهران است را انجام دهید منتها بدین صورت که همزمان در صورت داشتن یک حساب معتبر بانکی و برقرای امکان خرید اینترنتی که البته نیاز به یک دفتر کوچک در یک کشور خارجی است امکان خرید اینترنتی و آنلاین چند زبانه را در سایت خود فراهم کنید . بدین صورت نیاز نیست هزینه های انتقال کامل بخشی از شرکت به یک کشور خارجی را داشته باشید و همزمان میتوانید صادرات نیز انجام دهید .
  در صورتی که در مدتی که در دفتر تهران هستید با اقداماتی مانند تاسیس شرکتهای دانش بنیان و … از بعد گمرک کالا به نتیجه خاصی نرسیدید ، گزینه انتقال هسته فنی مهندسی مجموعه به کشور چین را مد نظر قرار دهید .

 7. حضور شما در استان فارس مایه افتخار است. طبق تجربه چندساله اینجانب به عنوان مدیر تحقیق و توسعه شرکت طراحی مهندسی هیدران در تهران و کار با کشور چین ، تصمیمات ذکر شده مناسب به نظر می رسد. برای دفتر ایران نیز می توانید از مزایای پارک های علم و فناوری علیرغم دردسر های اولیه آن استفاده کنید که از مهم ترین آنها کاهش تعرفه گمرک و مالیات است. ضمنا در راستای تصمیم انتقال دفتر به تهران ، پیشنهاد می گردد ضمن راه اندازی دفتر تهران ، دفتر شیراز را نیز حتی الامکان قدرتمندتر از گذشته پیش ببرید زیرا نیاز به خدمات شما در جنوب کشور بیشتر احساس می شود و با توجه به اینکه در تهران شرکتهایی هستند که بار مسئولیت وظیفه ای مشابه شما را به دوش می کشند ، حضور شما در شیراز مهم تر و مایه سربلندی همشهریان خواهد بود همچنان که فروشگاههای معتبری در شهرستانها (مانند یزد و اصفهان) داریم که معتبر تر از خیلی از شرکت ها و تامین کنندگان قطعه در تهران هستند.
  شاد و سرافراز باشید

 8. سلام و عرض خدا قوت به همه مدیران و دست اندرکاران فروشگاه آفتاب رایانه
  همه صحبتها رو کمو بیش دوستان عرض کردند.
  من هم به نوبه خودم براتون آرزوی موفقیت و پیروزی روزافزون رو از خداوند متعال دارم.

  فقط خواستم یه تشکر کوچیک بهتون عرض کنم.
  موفق باشیم…

 9. به نظر من از نظر فروش انتقال دفتر به چین هم به نفع ماست هم شما
  ولی اگه بنابه تولید و تحقیقات باشه کار تو خود ایران خیلی مفیدتره واسه کشور ولی خوب همون مشکلات خودشو داره

 10. سلام و عرض وقت بخیر
  ضمن تشکر و قدردانی از فعالیتهای پیشین شما، امیدوارم نتیجه تصمیمات و اقدامات جدید منجر به بهبود و تنوع بیشتر محصولات و خدمات و مناسب بودن قیمت تمام شده و در نتیجه ممتاز ماندن گروه آفتاب رایانه شود.

 11. من متاسف شدم از خوندن درد دل شما و کاملا به شما حق میدم یه همچین ماجرایی رو توی فیلم ساخت ایران مطرح کرده بودند بی توجهی مسئولین به نخبگان ولی با سعی و تلاش و بودن بعضی افراد دل سوز در اداره جات مشکلات حل میشه البته اون دل سوزای با سواد متاسفانه کم هستند و باید گشت تا پیدا کرد .
  افتاب رایانه از نظر خدمات و قیمت تو این یه سال تونسته با سایر فروشگاه های چند ساله رقابت کنه و خوب اسم در کرده . تو زمین پرواز رشت که من اولین بار اسم این سایت رو شنیدم و خودم مشتریش شدم و متمعنا روز به روز بهتر میشه چون قیمت محصولاتی که میزاره قابل رقابته و خدماتش.
  به هر حال موفق باشید انشا الله

 12. با سلام خدمت شما عزيزان دلسوز
  من به عنوان يك طراح بردهاي الكترونيكي با افتتاح دفتر در تهران و ثبت شركت در چين مخالف نيستم چون باعث تنوع محصولات و كاهش قيمت ها مي شود ولي از شما تقاضا دارم كه دفتر واقع در شيراز را به هيچ عنوان كنسل نكرده و حتي روز به روز آن را گسترش دهيد. چون شيراز به عنوان يك قطب الكترونيك در جنوب كشور، به چنين مراكزي نياز مبرم دارد.
  با آرزوي توفيق و موفقيت روزافزون براي شما دست اندركاران خدوم آفتاب رايانه

 13. سلام
  من خیلی ناراحتم که شهر شیراز واقعا محدود کننده شده است، متاسفانه هیات علمی ضعیف دانشگاه ها(وجود عقاید اشتباه و بد از آن افکار مخرب)و و همچنین ضعیف بودن صنایع موجود باعث شده که شیراز که روزی قطب الکترونیک بود دچار رکورد بسیار شدیدی بشود و به دنبال محدود کننده شده است.
  به نظرمن شیراز مرکز خوبی برای توزیع جنوب کشور هست و وجود یک نمایندگی فروش در شیراز سازنده خواهد بود چرا که هزینه های زمانی را کم خواهد کرد.

 14. سلام به دوستان عزیز در آفتاب رایانه

  تا جایی که من فروشگاه شما رو بررسی کردم شما چیزی رو تولید نمی کنید، فقط ار چین وارد می کنید (آیا من اشتباه میکنم؟). سوال من اینه که برای تولید و صادرات کدام محصولتون میخواهید بروید چین؟ شاید هم میخواهید به چینی ها به صادرات هر چه بیشتر کالاهاشون کمک کنید.
  خواهشی که دارم این هست که لطف کنید منت این کارتون رو سر مردم و دانشجوها و ایرانی ها نگذارید که برای کمک به صنعت کشور و … این کار را می کنید. این کار شما فقط برای کشور چین منفعت دارد و شخص ما و همکارانتان. چه سودی عاید این ممکلت می شود؟ به تولید داخلی کمک کرده اید یا به دانش فنی خاصی دست یافته اید؟

  با تشکر

  1. با سلام و تشکر
   تولید کار ساده ای نیست علی خصوص در حوزه صنایع پیشرفته ، در کنار تولید اگر قصد صادرات داشته باشید باید بتونید علاوه بر کیفیت ، قیمت تمام شده رو کاهش بدید، ما در حال حاضر برای تولید امکان تهیه همه زیرساخت ها و صنایع پایین دستی رو نداریم پس باید یا با کمک صنایع داخلی این کار رو انجام بدیم یا اینکه طرح ها رو برای تولید در اختیار تولید کننده های خارجی قرار بدیم و خودمون صرفا در حوزه تحقیق و طراحی فعالیت کنیم ، در ضمن در مورد نفع این کار ، اکثر کالا هایی که ما وارد می کنیم جنبه آموزشی و تحقیقاتی داره ، شما به به عنوان محقق یا دانشجو یا هر چیز دیگه بدون دسترسی به امکانات و تکنولوژی روز چطور می خواین کار جدیدی انجام بدید؟ در ضمن ما اگر کاری انجام می دیم برای دل خودمون هست و سر کسی هم منتی نداریم اما مشکل دقیقا در درک همین نکته هست که کار ما چه نفعی برای این مملکت داره…

  2. دوست عزیز اگر شما هم برای پیدا کردن یک قطعه یک روز کامل رو توی بازار راه می رفتین و آخرش پیدا نمیکردین, اون موقع دسترسی به این همه تجهیزات رباتیک و الکترونیک برای شما هم ارزشمند بود.

   به شخصه قبل از اینکه با اینجا اشنا بشم قطعاتی رو که از تهران تهیه میکردم قیمت دو برابر داشت که یک نمونه اش همین درایور های میکرو استپ کمپانی پلولو بودش

   و این رو بدونید تا زمانی که قطعات مورد نیاز برای ساخت نمونه و تحقیق رو نتونید به سرعت و سهولت تهیه کنید, تولید غیر ممکن هست.

   به شما دوست عزیزکه فکر می کنید وارد کردن قطعات کار ساده ای هست عرض کنم بنده خودم توی اولین باری که خواستم برای یکی از پروژه هام قطعات بیارم,
   متاسفانه ضرر زیادی رو متحمل شدم. امیدوارم در فضایی بهتر از این بتونیم در کنار هم برای رشد تولید تلاش کنیم و همیشه سعی در هم افزایی داشته باشیم.

   موفق باشید.

  3. دوست عزیز هیچ موقع ماه رمضان پارسال که برای خرید یک برد آردوینو با قیمت کمتر از این سایت به خواسته استادم دو ساعت جمهوری رو توی گرم ترین روزای سال زیر و رو کردم و از اون تعداد مغازه صرفا سود دوست 99% حتی تلفظ نام اون رو هم بلد نبودن و دست آخر بردی رو پیدا کردم که دو برابر این سایت قیمت داشت رو فراموش میکنم. احترام به مشتری در این سطح رو به شخصه توی کمتر فروشگاهی در ایران دیدم

 15. فروشگاه شما در شهر شیراز باعث افتخار ماست و حذف فروشگاه از شیراز باعث اندوه خاطر دوستداران شما می شودعلاوه بر این با توجه به اینکه همه امکانات همیشه به سمت تهران در حال هجوم است لذا مناطق جنوبی کشور خصوصا در مورد قطعات الکترونیک دارای فقر قابل توجهی نسبت به تهران می باشد. به نظر بنده بهتر است علاوه بر دفتر تهران دفتر شیراز را قدرتمند از قبل به جلو ببرید.

 16. با سلام . تولید برای برخی برد های موجود در فروشگاه که نیاز به طراحی و تست ندارد با امکانات موجود داخلی مقرون به صرفه تمام میشود یعنی قیمت واردات از چین کمتر از قیمت تولید داخل نیست .زیر ساخت های داخلی تقریبا برای تولید هر مدل برد قابل تولید در چین در داخل وجود دارد .ضمن اینکه فکر میکنم حداقل برای برد های اوردینو به راحتی میتوانی به عنوان تولید کننده اصلی وارد بازار شوید . ضمن اینکه نمیتوان از کار کنان برای مدت طولانی انتظار داشت مسائل مادی را در نظر نگیرند لذا اگر برنامه ریزی جدیدی قرار است انجام دهید حتمن برای اطمینان از استمرار بلند مدت آن در آمد مناسب بسیار مهم است .در ضمن به نظر من برنامه ریزی روی تبلیغات برای فروشگاه شما لازم است چون قیمت های شما بسیار منصفانه است و محصولات کم یاب با قیمت عالی در فروشگاه موجود است .فرایند خرید تا تحویل کالا بسیار منظم است. اطلاعات کافی در مورد بیشتر محصولات در سا یت وجود دارد به نظر من بهینه سازی سایت برای موتور های جستجو و تبلیغات بسیار مفید است . جا های که میبینید تبلیغات نتیجه نمیدهد فروشگاها یی هستند که تفاوتی با بقیه ندارند .و خوب فروش بیشتر ، از برخی مشکلات میکاهد .به هر حال تلاشی که میکنید کاملا مشهود هست و فکر نمیکنم کسی شکی در صداقت مطالب شما داشته باشد ضمن اینکه باچنین سابقه ای فکر نمیکنم تهیه وام و مجوز مشکل باشد . سیاست کنونی دولت پایین آوردن ارزش ریال و تزریق سرمایه به تولید است . مانند چین .بنابر این برای ارزیابی بهتر هست دلار را بیش از ۴۵۰۰ در نظر بگیرید آنوقت ارزش تولیدرا محاسبه کنید .

  1. ّبا سلام و تشکر
   مهمترین نکته قبل از تولید یک کالا ، علاوه بر مسائل فنی و … اطمینان از فروش کالای تولید شده است، کالایی که در ایران ماهیانه بیش از چند عدد فروش نداره چطوری باید به مرحله تولید برسه؟ آنچه در حال حاضر در آفتاب رایانه انجام میشه معرفی نمونه کالاها و جمع آوری اطلاعات برای تولید هست، با در نظر گرفتن بازار داخلی، تولید خیلی از قطعات مقرون به صرفه نیست برای همین هست که در تلاشیم تا بتونیم به بازار خارج از ایران هم وارد بشیم حتی با اگر شده با فروش محصولات چینی ! در کل ما به “تولید به هر نحوی” معتقد نیستیم چون در نهایت نتیجه میشه مثل کارخانه های خودرو سازی داخلی که سالهاست به بهانه تولید داخلی ، خودرویی که تحویل مشتری میدن از نظر ایمتی ، مصرف بنزین و حتی قیمت قابل رقابت با بعضی از تولیدات خارجی نیست و با همه حمایت هایی که ازشون میشه همیشه در حال ناله و زاری هستن.
   ما در آفتاب رایانه به “تولید مقتدرانه” معتقدیم ، تولیدی که با آن حتی بتوانیم محصولات خود را به کشور چین نیز صادر کنیم، انشاالله …

   1. بله قربان از این جهت حق با شماست ولی بنده فکر میکنم مصرف داخلی بیش از اینها باشد .
    بنظر من دلیل اصلی کمبود تبلیغات و آموزش هست .در غیر این صورت در حال حاضر فروشگاه های آنلایین قطعات الکترونیک که محصولات عمومی تری دارند و از تبلیغات بهتری برخوردار هستند فروش بسیار بالای دارند به به عنوان نمونه فروشگاه ایران میکرو برای پاسخ گوی به مشتریان مشکل دارد.http://iran-micro.com
    بدون تبلیغات مناسب بر آورد دقیقی هم نمیتوان داشت .الان در برخی از موارد حتا تولید چند نمونه از یک برد صرف اقتصادی دارد . به هر حال در خارج از ایران هم تبلیغات بخش مهمی از کل کار است . با این وجود نظر شما هم کاملا درست هست . کالا ها در کشور های کم جمیعت گران تر هستند .ضمن اینکه قیمت برای برخی کالا های آموزشی ممکن است مهمتر از کیفیت باشد .در ضمن همین صنعت خودرو که میفرماید بخش بزرگی از تولید ناخالص ملیست و افراد بسیاری به آن وابسته هستند .و صنایع جانبی بسیاری در کنارش است .عمده ترین خریداران در بازار الکترونیک تهران خودرو سازان هستند .صنعت خودرو جهت رشد سایر صنایع لازم هست خیلی بهتر از این هست که بجای آن دولت پول تزریق کند .در آمریکا هم دولت سالها از خودرو سازان حمایت کرد و میکند . این مثال شما درست نیست .بنده فکر میکنم با طراحی مناسب میتوان هزینه تولید را پایین آورد .

    1. با سلام تشکر
     من مخالف حمایت از خودرو ساز ها نیستم ولی واقعیت اینه که خشت اول چون نهد معمار کج ، تا ثریا می رود دیوار کج، همیشه برای مشکلات بزرگ ، راه حل های بزرگ نیاز نیست ، گاهی اوقات راه حل اونقدر ساده و کوچیک هست که دیده نمیشه

     1. دوست عزیز جهت بر آورد بازار و و مسائل مربوط به آن جهت تضمین موفقیت حتمن نیاز به کارشناس خبره در این زمینه دارید . این نیاز یک نیاز حیاتی است .ولی در ابتدا جهت برآورد های اولیه نیاز به این حجم سر مایه گذاری نیست .راههای فراوانی وجود دارد .اطلاعات مرکز آمار ایران و برنامه توسعه اقتصادی کشور و …و ابزار های مانند گوگل ترند که یک نمونه برای شما میفرستم
      http://www.google.com/trends/explore#q=Arduino%20nano%2C%20Arduino%20micro%2C%20Arduino%20mini%2C%20Ardupilot&cmpt=q
      به عنوان مثال از این نمونه میتوانید جهت انتخاب میزان واردات هر برد استفاده کنید .البته باید با دقت و در کنار اطلاعات دیگر باشد تا مفید واقع شود . متاسفانه در مورد صنعت خودرو با شما موافق نیستم صنعت خودرو از ابتدا با هدف تحریک صنایع دیگر ایجاد شده و به شکل مناسبی به این هدف رسیده اگر هم در بخشی جایی برای اصلاح باشد در خشت اول نیست .امروز تنها بهینه سازی مصرف سوخت مطرح هست .که آن هم در نیمی از دوران این صنعت مطرح نبوده و تقاضا برای خودرو های پر مصرف بیشتر بوده است .به هر حال اومیدوارم شما در کار خودتون موافق باشید چون نیاز اساسی وجود داره بنظر من وجود دفتر در تهران هم خیلی کمک میکنه .

     2. یک نمونه از محصولات فروشگاه که موجودی آن تمام شده
      http://shop.aftabrayaneh.com/pulsesensor.html
      تولید این محصول به شکل تکی هم بیش از ۳۰ هزار تومان در نمیاد و طراحی مناسب و قطعات جایگزین حتا ۱۵ هزار تومان هم در تعداد بالاتر ممکن هست .فکر میکنم در مورد برد های اردوینو در داخل هر تعداد که بخواهید را میتوان ارزانتر تولید کرد .بشرطی که تست اونها رو خودتون انجام بدید اگر بخواهید قیمت دقیق میتونم ارسال کنم .

     3. با سلام و تشکر
      لطفا شماره تماستون رو به ایمیل shop at aftabrayaneh.com ارسال کنید

 17. کمترین لطف خدمات شما آشنایی بیشتر مردم این مملکت با الکترونیک است. این لطف کمی نیست. متاسفانه عوام فکر می‌کنند تولید یک شه آغاز می‌شود. اگر ما ندانیم چه می‌خواهیم بکنیم پس چگونه به تولید دست بزنیم. ما باید آرام آرام قطعات را خودمان تولید کنیم. برای مهندسان الکترونیک تولید قطعات کاری غیر ممکن نیست. زیر ساخت‌های ایجاد شده برای قطعات دسته پایین کم کم ما را در تولید زیر ساخت‌های مناسب برای قطعات با تکنولوژی بالا آماده می‌کند. من فکر می‌کنم بدون اغراق تمام گزینه های مطرح شده بالا را با توکل به خدا به طور موازی انجام دهید. هر کدام که نتیجه نداد ضرر غیر قابل جبرانی نکرده‌اید. چون موضوع دیگری را موازی با آن پیش برده‌اید.
  حق نگهدارتان.

 18. با سلام و خدا قوت

  وقتی برای اولین بار سخنرانی ماسیمو بنزی رو توی کنفرانس TED دیدم. مثل همیشه فکر کردم خیلی طول میکشه تا یه همچین امکاناتی به ایران برسه ولی با درایت تیم آفتاب رایانه همه این امکانات برای ما فراهم شده و من به شخصه از آقای نجفی و تمام بچه های تیم آفتاب رایانه همچنین دوستانی که توی فروم فعالیت میکنن تشکر میکنم و آرزوی موفقیت همه رو دارم.

 19. بي صبرانه درانتظار تغييرات مثمر ثمر شما هستم،و با تمام تلاش در راه نهادينه شدن اين سياق سودمند به همراه شما گام برميدارم.
  با آرزوي موفقيت

 20. سلامن علیکم
  واقعا دمتون گرم، خسته نباشید.

  خیلی از نمایندگی تو تهران استقبال می کنم.

 21. از همه زحماتتون تشکر می کنم
  اما با انتقال به کشور چین و خروج از شیراز شدیدا مخالفم
  با این کار هزینه های بیهوده مانند اجاره بهای بسیار بالا و حمل نقل و اتلاف منابع(خصوصا زمان) چند برابر خواهد شد
  با تمام مشکلات امیدواریم شما را همچنان در شهر عزیزمان شیراز در کنار خود ببینیم و هر روز شاد تر از موفقیتهایتان به خود و شما همشهریان عزیز افتخار کنیم
  برای واردات هم یقین دارم راه هایی وجود خواهد داشت
  نیم از گمرک و نیمی از ابهای نیلگون خلیج همیشه فارس D:

 22. با سلام خدمت شما
  با شناختی که از شرکت شما و خود شخص مهندس نجفی دارم میدونم که فقط به پیشرفت و موفقیت فکر میکنید و فقط میتونم بگم که هر راه و کاری که میدونید درسته انجام بدید و آقای مهندس نجفی طبق تماس تلفنی که با شما داشتم رو گسترش شرکت و افزایش نمایندگی ها حساب ویژه ایی داشته باشید و رو کمک گروه من برای تهران 100% حساب باز کنید.

 23. اجرای معرفی برد برای مراکز دانشگاهی کوچک و بزرگ اجرای معرفی بصورت غرفه ایی یا در پارک های علمی تبلیغات و غیره تو تهران رو من حساب باز کنید.

 24. با سلام خدمت شما

  بیشتر پیشنهادات شما خوب هستند.
  میخواید چه محصولاتی صادر کنید؟
  میتونید برای کسب درآمد بیشتر قسمت های زیر رو هم به وب سایتتون اضافه کنید:
  1 – قسمت راهنما و درخواست ( مثلا اگر کسی در پروژه خاصی مشکلی داشت با پرداخت هزینه بهش مشاوره بدید)
  2 – فروشگاه های درجه یک قطعات چین رو پیدا کنید و محصولات رو با بروشور به فروشگاه های فروش لوازم الکترونیکی بدید تا مشتری شما بشن.
  3 – میتونید کتاب های الکترونیکی ترجمه کنید و آنلاین بفروشید.
  4 – و …

 25. من از آفتاب رايانه جز خوبي و خدمت ، چيزي نديدم.

  به عنوان يك مهندس الكترونيك به شما مديون هستم.

  به نظر من ادامه كار در چين يكي از بهترين و موفق ترين تجربه ها خواهد بود. شك نكنيد.

  هم براي شما خوب خواهد بود و هم براي فروشندگان قطعات الكترونيك در ايران.

  از ته دل آرزو مي كنم هميشه موفق و پيروز باشيد.

 26. سلام
  شما راه کار دیگری را نیز می توانید در پیش بگیرید و آن هم حضور در منطقه ویژه اقتصادی شیراز است. با توجه به اینکه قیمت تمام شده زمین آن پایین است و ورود کالا در آن بدون پرداخت حق گمرک صورت می گیرد ( در زمان خروج حق گمرکی پرداخت می شود که با توجه به کوچک بودن محصولات شما … ) . گمرک در همان منطقه وجود دارد و به علت نزدیکی و حسن همجواری و ….، کار های گمرکی به راحتی انجام می شود.
  ولی داشتن دفتر در چین واجب و در صورت عملی بودن به نظر من بسیار گره گشا و سود آور است.
  لازم است این نکته را هم بگویم درآمد 500 هزار تومانی که فرمودید به ازای چه میزان تبلیغات حاصل شده است؟
  در هنگام جستجو در گوگل سایت شما در کجا قرار می گیرد؟
  چه تعداد از بازار هدف شما را میشناسند؟

  و نکته آخر دوست عزیز این مهم نیست که دیگران به آینده شما امیدوارند یا نیستند و یا برای پیشبرد اهداف تان با شما همراه هستند و یا نه…. . مهم این است که افکار شما در جهت اهداف متعالی باشد و هر روز که به پیش می روید مطمئن باشید که نسبت به روز قبل خود پیشرفت داشته اید.

  1. با سلام و تشکر

   لازم است این نکته را هم بگویم درآمد ۵۰۰ هزار تومانی که فرمودید به ازای چه میزان تبلیغات حاصل شده است؟

   فکر می کنم اشتباه متوجه شدید ، در آمد ما 500 هزار تومان نیست، حقوق مدیران مجموعه، 500 هزار تومان هست و بقیه درآمد صرف توسعه می شود
   وضعیت ما در موتورهای جستجو بد نیست و در مورد بازار هدف هم فعلا تبلیغاتی نداشتیم ، مشکل الان مشتری بیشتر نیست ، مشکل ما تامین کالا و اتفاقات غیر قابل پیش بینی در این رابطه هست.
   در مورد پیشنهادتان در مورد منطقه ویژه هم تحقیق کردیم که انشالله به زودی نتیجش رو اعلام می کنیم.

 27. سلام
  می تونید تو منطقه آزاد تجاری غرفه بگیرید
  منطقه آزاد تجاری انزلی تازه شروع به کار کرده و قوانینش فعلا اسون تره نسبتا
  من خود بچه شمال هستم از رشت بهتون پیشنهاد میکنم تحقیق روش بکنید
  بچه های گمرکشم بچه های باسوادو باحالی هستند

  1. سلام
   نه انشاالله ، ما شیراز بچه های خوبی داریم که از پس کار بر میان
   ولی ممکنه دفتر ما توی شیراز از حالت مرکزیت به دفتر فروش تغییر کنه

 28. درود
  انتقال دفتر از شیراز به تهران ایده خوبیه.
  با پشتکار و پتانسیلی که در گروه شما میبینم، مطمئنا در تک تک نقاط دنیا موفق میشوید.
  ببینید، بسیار بعید است که از طرف دولت کمکی ببینید. برعکس, ممکن است از اهدافتان دور شوید.
  نظر من به عنوان خریدار پروپا قرص اینه که دفتر مرکزیتون رو به یک کشور دیگه انتقال بدید (اگه چین ببرید کیفیتو حفظ کنید). و یک عامل فروش در ایران – تهران قرار بدید. که تقریبا بشه تنوع کالاهارو افزایش بدید.
  تولید هم، در بلند مدت بسیار بسیار ایده زیبا و خوبیه.
  باور کنید خوبیهایی که از شما دیدم از دوستان نزدیک ندیدم. از تک تک شما مخصوصا جناب نجفی تشکر میکنم و امیدوارم هرجا که میرید مارو تنها نذارید و به فکر ما هم باشید.

 29. با سلام خدمت دوستان و بزرگوارانی که در این مجموعه دارن خدمت میکنن. تغییرات پیشنهادی که دادید که به نظر من مناسب هست. همچنین نظر دوستانی که گفتن شرکت های دانش بنیان تاسیس کنید و یا به پارک های دانش بینان و فناوری برید میتونه خیلی مناسب باشه. بهرحال هر تصمیمی بگیرید میدونم که در جهت منافع کشور و متخصصان و کسانی هست که میخوان ایده ای رو به واقعیت تبدیل کنن. هرجا هستید و میخوایید برید و باشید موفق باشید.

 30. سلام

  جلبه!
  هر تصمیمی مزایا و معایب خاص خودش داره، همین فراسو اولش هشتگرد بود بعد رفت چین ….
  شما هم جوانب خوب بسنجید بعد مناسب ترین تصمیم بگیرید…
  به نظرم شیراز یا تهران بودن زیاد برای یک فروشگاه اینترنتی فرق نمیکنه … آمدید روی اینترنت که بعد مکان در نظر نگیرد …

  من فقط قیمت و کیفیت خدمات برام مهم، حالا هر جا باشه و هر کی باشه ….

  به امید موفقیت

 31. با سلام و عرض خسته نباشید.
  در مورد ارسال دفتر مرکزی به تهران کاملا موافقم و مطمئنا همه اینو میدونن که در تهران پیشرفت قابل ملاحضه ای خواهید داشت و البته وجود یک دفتر فروش در جنوب کشور هم بسیار حیاتی است پس شیراز را بهتر است با قوت حفظ کنید. در مورد چین نظری نمیتونم بدم. ولی روی فروشگاه و تبلیغات هم باید کار بشه و نکته ی بسیار مهم برای کاربران و مشتری های اینترنتی انجمن هست که به نظرم انجمن سایت ضعیف عمل میکنه باید بسیار گسترش پیدا کنه و کاربران بسیاری رو ساپورت کنه همانند انجمن بزرگ سایت eca که انصافا در نوع خودش بی نظیره و نا گفته نمونه که بیشتر کاربران eca از طریق انجمن جذب میشن و هیچکس نمیتونه این رو انکار کنه. البته این رو هم همه میدونن که مدیریت انجمن بسیار کار مشکلی هست اما شدنی هست و تاثیر قابل توجهی خواهد داشت.
  به امید پیشرفت هرچه زودتر گروه آفتاب رایانه…

 32. سلام دوباره
  منم با نظر دوستمون موافقم
  بازار الان بازار رقابته و منم اول قیمت بعد خدات برام مهمه که بین این همه سایتهای فروش لوازم پرواز این سایتو انتخاب کردم و مشتریشم چون قیمتهاش قابل رقابته و خدماتش
  چرا مشترین آفتاب رایانه شدم
  چون قیمت محصولاتش خوب بود
  وگر نه برای منم فرقی نمیکنه که تهران باشه یا شیراز یا هرجای دیگه فکر نکنم که برای بقیه دوستانم فرقی کنه
  انشا الله همیشه پا بر جا باشید

 33. با سلام

  من هم با نظر دوستان موافقم.
  این فروشگاه 2 تا چیز داره که ما رو مشتری خودش کرده: 1. قیمت های خوب 2. ایده های خوب برای واردات قطعات.
  اگه دنبال ایده میگردین، از مشتری هاتون بپرسین دنبال چی هستن همونا رو بیارین. به مسابقات رباتیک تو کشور زیاد سر بزنین. قشنگ معلوم میشه چیا لازمه.
  لوازم وارداتی تون برای پرنده ها خیلی خوب بود. متأسفانه انبارتون خالیه و چند تا پروژه داره از دست میره. برای خودتون حیفه. نذارین انبارتون خالی شه.
  فروشگاه اینترنتی جاش خیلی مهم نیست. فرقی نداره کجایین. مهمتر از اون تنوع قطعات، انبار پر، “کدهای نمونه فت و فراوون برای کار با قطعاتتون” و یک فروم خوبه.

  موفق باشین

  1. با سلام و تشکر
   در مورد خالی بودن انبار کاملا حق با شماست ، ما هر کاری کنیم باز هم برنامه ریزی های ما نقش بر آب می شه، بیشترین علتش هم بی نظمی هایی هست که دقیقا در همین مطلب ذکر شده

 34. به نظرم برای سود بیشتر شرکت هر کاری که خودتون صلاح می دونید انجام بدید بهتره اما اینکه بخواهید دفتر رو به تهران ببرید به نظر کار مناسبی نیست زیرا تهران چیزی بیشتر از شیراز نداره (اینو بعد از 9 ماه زندگی در تهران میگم) و هم کار شما رو سخت تر می کنه در ضمن برای اینکه فروشتون رو در سراسر کشور بیشتر کنید می تونید با وارد کردن اجناس انحصاری معروفیت خودتون رو در کشور بالا ببرید و سایتون رو بهبود بدید تا به این هدف برسید. در ضمن به نظرم می تونید روی تبلیغات اینترنتی و تلوزیونی هم برای افزایش شهرت هم حساب کنید که فکر می کنم خرج این کار کمتر از انتقال دفتر به تهران در دراز مدت باشه.

 35. با سلام
  تهران جز آلودگی و ترافیک هیچی نداره.
  لطفاً دفترتون رو تغییر ندید.
  خیلی از شرکت های شیرازی که رفتن به تهرون ، الان پشیمونن و منتظره یه فرصتن که باز برگردن شیراز.

 36. این مشکلات در کشورهای نفتی بسیار عادیه. هرجا که دولتی با دلارهای نفتی توازن عرضه و تقاضا رو برهم بزنه، ما شاهد رکود بازار خلاقه و رشد بازار رانت خواهیم بود.
  پس ما چه کنیم؟ چگونه از دانش خود درآمد هم کسب کنیم؟
  منتظر بمانیم تا نفت تمام شود و تقاضا برای ایده های ما بالا برود؟
  به کشورهای بدون نفت هجرت کنیم؟
  بچسبیم به دولت و دلار ارزانتر بگیریم و گرانتر بفروشیم؟
  منتظر بمانیم تا تحریمها بیشتر شود و ایرانخودرو به ما پیشنهاد ساخت ECU بدهد؟

  هر راهی انتخاب کنید به بن بست دلارهای نفتی خواهید خورد! اما با تجربه ۲۵ ساله من تنها یک راه نجات برای مهندسین ایران وجود دارد و آن اتحاد است. بجای جدایی از هم و اختراع دوباره چرخهای کوچک می توان با هم چرخی بزرگ ساخت که حتی دلارهای نفتی هم نتواند آنرا متوقف کند.
  این یک شعار نیست. همین آفتاب رایانه که بخش مهم تامین مواد اولیه را به عهده دارد و سایتی چنین منظم دارد، تابحال فکر کرده که با یک شرکت دیگر متحد شود؟ مثلا با لیون الکترونیک که در تهران و چین دفتر دارد؟
  مهندسین باهوش ما تبدیل به دریاهایی با عمق یک وجب شدند اما آنچه برای استقلال نیاز داریم چاههاییست که در کنار هم اقیانوس می سازند.

  1. با سلام و تشکر
   با نظر شما موافقم ، یکی از مشکلات بزرگ موجود عدم اتحاد هست ، از قدیم هم گفتن یک دست صدا نداره ، شاید اگر اتحادی وجود می داشت می شد بعضی از روال های غلط رو تغییر داد یا روال های جدید رو برای سهولت امور ایجاد کرد.

 37. سلام دوباره عرض میکنم.
  نظر کاربران بسیار محترم است اما فکر میکنم بعضی ها دارن تعصبی فکر میکنن و نظر میدن کاملا واضحه که در تهران پیشرفت زیادی خواهید کرد و هیچکس نباید منکر این قضیه باشه. بهتره این رو بدونید که تهران شهری نیست که به درد زندگی کردن بخوره و هرکسی که با این هدف به تهران رفته پشیمون شده اما شهری هست صنعتی و مطمئن باشید همه کسایی که با هدف کار کردن به تهران رفتن پشیمون نشدن و نخواهند شد. بنده به عنوان کسی که در چند شهرستان و تهران کار و درآمد رو بررسی کردم به خدمتتون عرض میکنم که با اطمینان کامل اولین هدفتون رفتن به تهران باشه. لازم به ذکره که در بعضی موارد کاربران علم این رو ندارن که بخوان نظر بدن شما بهتره علاوه بر مشورت با کاربران با چند تاجر یا سرمایه گذار یا هرکسی که در تهران کار میکنه هم مشورت کنید…

 38. با سلام
  اول تبریک میگم به خاطر موفقیتتون تا الان و از این به بعد
  دوم به نظر من چون از لحاظ استراتژیک مکان شرکت شما جای خوبی است به این دلیل که در فاصله تقریبا 50 قدمی شما اداره پست قرار دارد پس این پایگاه رو از دست ندید چون که ممکنه شما اگر برید تهران خوب اونجا خیلی شلوغ تر و پر ترافیک تر هست و مسافت ها معمولا طولانی تر است و همینطور ممکن است نزدیک به اداره پست نباشید پس نزدیکی به اداره پست یک مزیت بزرگ برای شما به حساب می آید. پس پیشنهاد من اینه که اگر میخوایید برید تهران برید ولی یه نمایندگی دیگری در اونجا بزنید و دفتر اصلیتون اینجا باشه به علت موقعیت مکان شما و همچنین نسبت ترافیک و اتلاف زمان.
  سوم در مورد کار با چین، این کار خیلی خوبی است ولی باید در نظر داشت که اگر بخوایین کیت ها رودر چین تولید کنید باید بتونید با قیمت خیلی کم اونها رو عرضه کنید که مشتری ها راغب به خرید بشن و بتونید تمام محصولات رو وارد کنید و سیاست کاری باید یک مقدار تغییر کنید ولی در کل این کار خوبی است اگر با برنامه انجام بشود.
  امیدوارم و انشاالله همیشه موفق باشید و شاهد موفقیت های روزافزونتون باشیم. خیلی خوشحالم که هم شهری های من موفق شدن و موفقیتشونو دارم میبینم حس خیلی خوبیه.

 39. با سلام خدمت شما میخواستم بگم متاسفانه چندین هفته هست که منتظر هستم تا برخی کالاها مانند سیم برد بورد در سایت شما موجود باشد.اما متاسفانه هنوز این انتظار تمام نشده.من و امثال من برای ارایه پروژه های کارشناسی نیاز به این قبیل کالاها داریم.لطف بفرمایید هرچه سریعتر نسبت به موجودیت این کالاها اقدام فرمایید.ممنون

 40. آفتاب رایانه بابا دمت گرم .ما نوکر جدو آبادتونم هستیم . بخدا نمیدونید چه دردی داره که یه پروژه لنگ یه قطعه باشه . یعنی اینهمه صرف وقت برای طراحی و ساختش یدفعه میشه کشک !! آقا اون سفارش ازخارجتون که دیگه معرکه هست خیلی گلید . آفتابی ها دوستون داریم خیلی لطف دارید . میخوامتون داداش

 41. سلام بر مسئولیت آفتاب رایانه : ان شاءالله همیشه پرانرژی و پرتوان بمانید .درمورد میکروسکوپ دیجیتالی 1000x دینولایت سوال داشتم . 1- آیا در تهران یا شهرهای اطراف آن شعبه ای دارید تا از نزدیک رویت کنیم . 2- چرا این محصول با تصاویر یکسان اما با قیمتهای متفاوت از 99هزار تا 200 هزار وجود دارد؟ آیا کیفیتها متفاوت است با ظاهر یکسان؟ 3- آیا این محصول گارانتی دارد یا درصورت عدم رضایت قابلیت مرجوعی دارد؟ البته شما در سایت خودتان قیمت 100800 تومان را با ذکر عدم موجودی اعلام کردید. آیا امکان ارائه و تامین آن وجود دارد؟ بنده بدلیل خرید های ناموفق اینترنتی که تماماً بر پایه ضرر بود از خرید اینترنتی توبه کارشدم لذا لازم است تا محصول و کارایی آن را از نزدیک رویت کرده سپس اقدام به خرید کنم هر چند مجبور شوم از شهرستان به شعبه شما در تهران اگر شعبه ای داشته باشید سفر کنم زیرا برای من مقدورنیست به شیراز بیایم. البته شماره ای از تهران درسایت وجود داشت به این شماره 02122876581 که هرچه تماس میگیرم اشغال است. ولی آدرسی در تهران قید نشده بود.
  در ضمن آیا نرم افزار این میکروسکوپ، قابل نصب روی تبلت اندروید 6 است؟ یا فقط روی ویندوز نصب میشود؟ لطفا آدرسی از نمایندگی خود در تهران یا شهرهای اطراف مانند قم، ساوه ، کاشان بدهید تا بتوانیم جهت خرید اقدام کنیم. در سایت شما متوجه شدم که شما در زمینه ی رباتیک تخصص دارید و ارایه سخت افزارهای اینجنینی در حاشیه کارتان است. لذا بنده پیشنهادی جهت پیشرفت فروش فزاینده ی سخت افزارهای رباتیک دارم و آن اینکه شما در سایت خودتان آموزش رباتیک از مبتدی تا پیشرفته بصورت پی دی اف و مالتی مدیا قرار دهید تا دریافت کننده گان بعد از کسب آگاهی و تشنه شدن ناگزیر به تهیه قطعات شوند که در آنصورت احتمال خرید سخت افزارهای معرفی شده در آموزشها از سایت شما بسیار بالا خواهد رفت . پیشنهاد دیگر اینکه از آنجا که شهر قم رتبه اول را در خانواده های آشنا و دارنده کامپیوتر در کشور را دارد لذا اگر شما در این شهر و یا شهر تهران یا هردو نمایندگی بزنید بطور انفجاری در رونق کار شما تاثیر گذار خواهد بود. که دراینصورت قطعا بنده و امثال من نیز مشتری دائم شما خواهیم بود. در آخر لطفا میکروسکوپ دیجیتالی مذکور را تهیه کرده و بفرمایید چگونه میتوانم در قم یا تهران آنرا بعد از بازدید خریداری کنم ؟ و این درخواست بنده را بعنوان سفارش کالا تلقی نمایید.
  بنده تصمیم به ساخت وسیله ای جهت کمک به معلولان را گرفتم که نیازمند به موتوردینام قوی شارژی با قابلیت شارژمستقیم از برق شهرباشد را دارم.اولاً آیا چنین محصولی وجود دارد؟ دوماً آیا درصورت وجود داشتن امکان تهیه آن از سایت شما نیزوجود دارد؟البته با ذکر مجدد موارد بالا.
  قبلاً از همکاری و احیاناً راهنمایی شما کمال تشکر را دارم . دوست جدید شما محمّدرضا بناءیزدی .

  1. با سلام
   دوست عزیز در این خصوص باید با بخش فروش و در صورت لزوم با مدیریت صحبت کنید.

   باتشکر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *logo-samandehi