با سلام خدمت همه کاربران و همکاران گرامی

با فرا رسیدن زمستان 95 و در آستانه سال جدید چینی موارد مهم را به صورت مختصر در ذیل به اطلاع همه دوستان عزیز می رسانیم ، همچنین سعی نموده ایم با اشاره به سوالات و نظرات برخی از کاربران، پاسخ آن را در شرح مطالب بیان نماییم.

1- مدتی است سایت فروشگاه و سیستم پرداخت آنلاین با اختلال مواجه است، چرا؟

– ضمن عذر خواهی از همه کاربرانی که این مشکلات باعث دردسر و ناراحتی آنها شده است باید عرض کنیم که از حدود سه ماه گذشته آفتاب رایانه با شدیدترین حملات سایبری از زمان راه اندازی مواجه بوده است ، نکته مهم در مورد این سری از حملات سایبری، تداوم و هدفمند بودن آنهاست، به طوری که همزمان با تشخیص حملات و مقابله با آن، در طی مدت کوتاه شیوه حملات تغییر نموده و با هدف از کار انداخت سایت با روش متفاوت تکرار می شود. با اینکه در حال حاضر اطلاع دقیقی از ترتیب دهندگان و بانیان اصلی این حملات  در دست نیست اما به لطف خدا، تا کنون هدف اصلی آنها که متوقف نمودن وب سایت های آقتاب رایانه  است، محقق نشده و در کنار دفع حملات و ارتقاء سرورها و نرم افزار های مرتبط،  ردگیری حملات و جمع آوری اطلاعات لازم برای پیگیری از طریق مراجع قضایی نیز در جریان است و به حول و قوه الهی قوی تر از گذشته همچنان در خدمت کاربرانمان هستیم. البته بخشی از مشکلات هم مربوط به افزایش بازدیدکنندگان سایت فروشگاه بود که این مورد با افزایش ظرفیت و ارتقاء زیرساخت ها در حال حاضر برطرف شده است.

 

نمودار رتبه آلکسای آفتاب رایانه در سه ماه گذشته
نمودار رتبه آلکسای آفتاب رایانه در سال گذشته میلادی

 

2- از فروش قطعات الکترونیکی چه خبر؟

-همچنان در حال فراهم نمودن مقدمات از قبیل منابع انسانی ، آماده سازی فضای مورد نیاز، تهیه قفسه بندی و  لوازم بسته بندی هستیم، البته مهمترین علت تاخیر ، مرتبط شدن طرح فروش قطعات با تولید ماژول های الکترونیکی در داخل کشور است. در طرح جدید همزمان با آغاز تولید، قطعات مورد نیاز و مرتبط با هر ماژول نیز به فروشگاه اضاف خواهد شد و روند تکمیل بانک قطعات با هدف مندی بیشتر، به مرور و مطابق با درخواست مشتریان و نیاز واحد تولید ادامه خواهد یافت. شایان ذکر است تولید آزمایشگاهی برخی از محصولات از چند مدت پیش آغاز شده و با امید به خدا مراحل اولیه واردات یک خط مونتاژ SMD نیمه اتوماتیک نیز انجام پذیرفته است که با توجه به اهمیت موضوع ، پس از ترخیص دستگاه ها از گمرک، طی یک مطلب جداگانه توضیحات تکمیلی در این خصوص ارائه خواهد شد، ان شاء الله.

 

3- سال نوی چینی ها به ما چه ربطی داره؟

– از روز شنبه 25 دی ماه تا حدود یک ماه آینده روند ثبت سفارش واردات از چین به مناسبت فرا رسیدن این خروس بی محل ( سال جدید چینی ، سال خروس هست) متوقف خواهد شد. در طی این مدت ممکن است کالا های به اتمام رسیده با تاخیر بیشتر از معمول، تجدید موجودی شوند. لذا صمیمانه از کلیه مشتریان و همکاران گرامی خواهشمندیم در طی این مدت برای جلوگیری از بروز مشکلات برای سایر مشتریان، از هر کالا فقط به تعداد مورد نیاز خریداری نمایند تا چنانچه کاربر دیگری نیاز مبرم به  همان کالا داشته باشد برای تامین آن با مشکل مواجه نشود. همچین سامانه رهگیری سفارشات (OTS) به زودی در آدرس http://ots.aftabrayaneh.com قابل دسترس خواهد بود که با وارد نمودن کد انبار هر کالا می توانید از وضعیت موجود شدن آن در آینده مطلع شوید. ان شاء الله.

 

4- چرا از کالاهای مرتبط با ربات های پرنده در فروشگاه خبری نیست؟

– با توجه ملاحضات امنیتی در سطح کشور و حواشی مرتبط با آن، از حدود یکسال گذشته واردات اکثر قطعات ربات های پرنده عملا متوقف شده و به دلیل مشکلات واردات و عرضه این محصولات در حال حاضر هیج تمایلی به ورود به این حوزه در آفتاب رایانه وجود ندارد. پیشنهاد می کنیم با توجه به شرایط  موجود کشور، فعلا دریا و زمین را با ربات های خود فتح نمایید اما در صورتی که  به شدت به این مبحث علاقه مند هستید از فروشگاه های دارای مجوز خرید خود را انجام دهید و قبل از پرواز پرنده خود، برای جلوگیری از مشکلات احتمالی، حتما مجوزات لازم را تهیه کنید، راهنمایی بیشتر در این خصوص را از فروشندگان دارای مجوز و یا اتحادیه صنایع هوایی و فضایی بخواهید ( http://www.iasia.ir )

 

5- چرا قیمت برخی از کالاها بیشتر از سطح توقع کاربران می باشد؟

– سیستم قیمت گذاری آفتاب رایانه بر اساس یک روال مشخص و تعریف شده انجام می پذیرد، قیمت خرید کالا ، هزینه های حمل ، ترخیص و … از عوامل تعیین کننده می باشند، در مواردی نادر میزان تعداد مرجوعی کالا نیز در فرمول تعیین قیمت نیز لحاظ می شود. در صورتی که قیمت کالا با همان کیفیت در مقایسه با سایر فروشندگان بیشتر باشد در حد امکان، قیمت کاهش داده می شود. کاهش یا افزایش ناگهانی قیمت یک کالا نیز در اکثر مواقع به علت تغییر در قیمت خرید و یا نوسانات نرخ ارز می باشد. در مجموع همیشه سعی نموده ایم شرط انصاف را در قیمت گذاری لحاظ نماییم و تا حدامکان ، با کاهش قیمت ها قدرت خرید مشتریان را افزایش دهیم. باز هم تاکید می کنیم آفتاب رایانه یک بنگاه تجاری نیست ولی برای تداوم و  توسعه باید بتواند هزینه های مالی خود را تامین نماید. با اینکه همیشه سعی می کنیم قیمت هایمان در مقایسه با سایر رقبا، مساوی و یا پایین تر باشد، اما کاهش غیر معقول قیمت ها و حذف سایر رقبا به هیج عنوان در سیاست گذاری های آفتاب رایانه جایی ندارد. بدیهی است مشتریان حق دارند  کالای خود را با بهترین کیفیت، کمترین قیمت و با بهترین پشتیبانی تهیه نمایند و در روند مقایسه قرار نیست در مورد همه کالا ها، آفتاب رایانه همیشه بی چون و چرا منتخب شما مشتریان گرامی باشد، عملا همه فروشگاه های موجود در کنار هم نیاز های بازار را پوشش می دهند و بزرگ شدن یک فروشگاه به هیچ عنوان نباید به حذف سایرین منجر شود. این نکته در سیستم قیمت گذاری ما نقش کلیدی داشته و خواهد داشت حتی در مورد فروشگاه های رقیب که ممکن است از سر جهل و نادانی ما را دشمن خود محسوب نمایند این اصل را رعایت می نماییم ولی در هر صورت در خصوص قیمت کالا ها پذیرای انتقادات و نظرات شما هستیم. همچنین در حد امکان سعی می کنیم کالا های جدید را مستقل و بدون توجه به رقبا تامین نموده و از کپی نمودن کالای جدید سایر فروشگاه ها اجتناب نماییم. لذا پیشنهاد می کنیم چنانچه کالایی در فروشگاه های دیگر با قیمت منصفانه وجود دارد برای احترام به فکر و تلاش آنها و قدردانی از زحماتشان، به جای پیشنهاد واردات عیناً همان کالا به آفتاب رایانه و یا سایرین، کالا را از همان فروشگاه تهیه نمایید.

 

در پایان مثل همیشه از همراهی و درک شما سپاسگزاریم و مجددا به خاطر همه مشکلات و نواقص عذر خواهی می نماییم. بهترین ها را برایتان آرزومندیم و از صمیم قلب شما را دوست و همراه خود می دانیم.

با توجه به گام های بزرگ پیش رو ما را از دعای خیرتان فراموش نکنید…

 

ارادتمند، نجفی

 

47 نظر برای “آنچه گذشت ، آنچه پیش روست …”

 1. سلام
  همه چیز عالیه .به جز اون ارادتمند آخر متن
  همه چیز عالیه مخصوصا اگر جوانان ما بتونم به لطف خدا تولید و مونتاژ قطعات وماژول های پرکاربرد رو در داخل کشور انجام بدن وامید دارم با وجود تیم های کاری وبا وجدانی مانند شما وطنم ایران در راستای فتح قلل علمی دنیا گام های بلندی بردارد
  همه چیز عالیه اگر به همین روند عرضه کالا ادامه بدید و خدایی نا کرده به دلیل منافع در آینده کیفیت و خدمات رو کاهش ندید
  همه چیز عالیه با وجود این صراحت در گفتار و انتقاد پذیری و احترام به رقبا و دوست دانستن انها و نه دشمنی با آنان در راستای ارتقای کار خود وآنها
  در کل دمتون گرم جزء بهترین شرکت های ارائه خدمات و کالا با منصفانه ترین هزینه

 2. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت شما
  همه چیز عالیه فقط مشکل کار اینجاست که
  درگاه خرید آنلاین ندارید پیش همه این امکانات واقعا لنگ میزنه مثلا ما یه قطعه خریدم فاکتور خورده و یکی جا انداختیم اون از طریق درگاه آنلاین پرداخت و به مرسوله پستی ما اضافه بشه

 3. همه چیز عالیه
  فقط لطف کنید بفرمایید امکان همکاری با آفتاب رایانه مدنظرتون هست
  هم از نوع نرم افزاری و سخت افزاری
  بنده در اصفهان مشتاق همکاری های گسترده هستم

 4. با سلام نمیخوام تند روی کرده باشم ولی انقدر ها هم که میگین و مینویسین دنبال بحث های حود کفایی ، تولید در داخل و اقتصاد مقاومتی و … نیستین بیشتر در تئوری صحبت ازش میکنین ولی در عمل چیز چندانی اتفاق نیفتاده و شما هم مثل سایر فروشگاههای سطح کشور فقط شدین وارد کننده قطعات چینی و اگر بخوایم درست نگاه کنیم دارین ضربه میزنین به علم و فن اوری و اقتصاد این مملکت ، بگذریم نمونه این ادعا که خدمتتان عرض کرم خود ما هستیم جندین بار جهت همکاری در تولید ماژولهای الکترونیکی ابراز علاقه کردیم ابا دریغ از یه جواب حداقل نه شما …. این بحث خرید حضوریتون هم که شده فیلم سینمایی باید از دو روز قبل سفارشتو ثبت کنی ، بعد تلفنی هماهنگ کنی ببینی از انبار رسیده به محل تحویل بعد تو این ترافیک مسخره شیراز بری تو بدترین جای ممکن که از چپ و راست جریمه میشی سفارشتو بگیری ! جالب ترش اینه که اگه مثلا یه ساعت پیش به دلایل فوس ماژور قطعه سفارش دادی و پولشم پرداخت کردی و بخوای بری انبار بگیریش میگن نمیشه باید بری تو همون جایی پر دردستر منتظر وایسی تا یه پیک برات بیاردش اونهم با پرداخت هزینه 5000 تومانی اضافه !!!!!! چرا چون گناه کردی کارت لنگ بوده یا و عجله داشتی !!!! جهت اطلاع عرض میکنم فرق شما با فروشگاههای سنتی پاسازقائم با این همه فناوری که استفاده کردین اینه که اونجا ادم هر وقت میره همون لحظه قطعشو میخره و میاد ولی مال شما ………. به هرحال امیدوارم انتقاد پذیر باشین و موارد عرض شده رو لااقل روش فکر کنین .
  در کل هم البته نقاط قوت خیلی زیادی هم دارین که اون بحثش جداست که خدا قوت هم داره ……

  1. سلام
   در مورد تحویل حضوری مکان فعلی موقتی هست، بعد از جابجایی این قبیل مشکلات کمتر خواهد شد، ان شا الله
   در مورد همکاری هم تا مادامی که ایمیل شما google@gmail.com است قطعا امکان تماس با شما مقدور نمی باشد. موفق باشید

  2. […]
   در اين روند بد داخلي واقعا افراد توانايي هستند كه دارند پيشرفت ميكنند.
   ولي بعضي انتقادات را قبول دارم به غير از ضربه به علم و فناوري
   چون اين كار جمعي و گسترده اي است و هم اكنون لااقل در الكترونيك در حد توانايي جهاني است و نه كشوري و اگر سياست های غلط در كشور ما دارد پايه توليد كشوري را نابود ميكند. عدم استفاده از توانايي جهاني يعني بريم تو غار زندگي كنيم.
   من بالشخصه شاهد تلاش جناب نجفي در زمينه توليد بوده ام.

  3. سلام،

   دوست عزیز، من خودم مدیرعامل شرکت دانش بنیان و فعال در زمینه الکترونیک هستم، واقعاً این حرف شما که امثال این فروشگاه به علم و فناوری این ممکلت صدمه میزنن با هیچ منطقی جور در نمیاد، نتونستم جواب ندم !
   من یادمه 12 سال پیش وقتی میخواست برای میکروکنترلرهای AVR کد نویسی کنم یا بعدتر با FPGA های اسپارتان 3 کار کنم، با چقدر دردسر و گرفتاری باید قطعات مورد نیازم رو از خارج از کشور مستقیماً تهیه میکردم …
   ماشالله الان انواع ماژول ها و قطعات خاص مثل نقل و نبات ریخته، امکانات ارائه شده توسط فروشگاه ها برای خرید خارجی هم خیلی گسترش پیدا کرده. این شرایط اتفاقاً برای محققین واقعی خیلی کمک کننده است. ولی اگه شما با دیدگاه سنتی دنبال این هستی که یه ماژول الکترونیکی رو با قیمت بالاتر و کیفیت پایین تر حتی از همون محصول چینی تولید کنی و انتظار داشته باشی بهت کمک هم بشه، بنده عرض میکنم این کار شما همون ضربه به علم و فناوریه !
   دوست عزیز، وقتی چینی ها زحمت میکشن به جای حرف زدن، کار درست رو با فکر درست انجام میدن و محصولاتی با امکانات بالا و قیمت مناسب ارائه میدن، نوش جونشون. ما باید بدونیم تو چه زمینه ای وارد بشیم، چه زمینه ای وارد نشیم، شما به جای وارد شدن در صرف سخت افزار که مطمئناً هرگز نمیتونید با چینی ها رقابت کنید، باید برین دنبال ایده های دانش بنیان، با فکر و توانایی های نرم افزاری از سخت افزار های خام چینی استفاده کنید و یک محصول یا خدمات پیشرفته ایجاد کنید، تو این حالت حتی ممکنه بتونین با همون چینی ها هم رقابت کنین.
   ضمناً آفتاب رایانه عزیز، در مورد اون بخش از مطلب شما در مورد اینکه خیلی نمیخواین قیمت رو پایین بیارین و با بقیه فروشگاه ها رقابت کنین … نمیگم بازار خرابی کنین ولی کاهش قیمت ها در مجموع به نفع محققین و تولید کننده هاست … متاسفانه تو کشور ما عموماً به سود منصفانه قانع نیستن.
   پیشنهاد بعدیم اینه که اگه بتونین هزینه های مربوط به سفارش از خارج رو کاهش بدین خیلی خوب میشه، ما همچنان خیلی از اوقات به قطعاتی نیاز پیدا میکنیم که در بازار داخلی موجود نیستن …

   امیدوارم هرچه بیشتر موفق باشید.

 5. قبل از همه چیز به فکر یه پشتیبانی خوب باشید. بین شما و رقیل اصلیتون این بزرگترین ضعف شماست.

  یه گله هم داشتم
  یه بار یه جنسی رو مرجوعی کردیم که توی سفارش بعدی باز همون جنس رسید دستمون
  توی هیچ جای دنیا همچین رفتاری با مشتری ثابت نمیکنن
  متاسفانه از اون اتفاق به بعد از یه جای دیگه سفارش میدم

  بعضی از جنساتون هم با توجه به رقابت توی قیمت کیفیتش افت داشته یکی دوتا هم نیست

  1. سلام
   اینکه می فرمایید جنس مرجوعی رو روی سفارش بعدی براتون اسال شده به هیچ وجه امکان نداره چون مسیر کالاهای مرجوعی کاملا مشخص هست و به دفاتر دیگه ما ارسال میشه و اگر سالم باشه با اخذ هزینه کارشناسی و هزینه پست به صورت مجزا برای شما ارسال میشه.
   با توجه به درج ایمیل a@mail.com بعیید می دونم بشه با شما برای بررسی بیشتر موضوع تماس گرفت.
   با تشکر

 6. درود و آفرين بر شما جناب نجفي
  برنامه ريزي و پيشبرد كار شما قابل تمجيد و نمونه است
  وحتما تيمي از همكاران لايق نيز با شما همكاري ميكنند
  بعد از تاييد و تعريف ازديد خودم واقعي و حداقلي، انتقاداتي دارم كه ميدانم رفع بعضي از آنها سخت است
  عليرغم كيفيت خوب محصولات چيني شما بالاخره مشكل هم هست و گارانتي هم لازم هست وقتي گارانتي لازم شد بگوييم اگر از نظر ما مشكل نبود (همين بد است) علاوه بر هزينه رفت و آمد كه ازت ميگيريم هزبنه بررسي هم ازت ميگيريم. اينجوري گارانتي ميشود پوچ
  دوم قسمت نظرات كاربران را در مورد قطعات ببينيد و با ديجي كالا مقايسه كنيد مال شما تقريبا همش شده ( كي موجودش ميكنيد) و بقيه ارجاع به انجمن ميشود يعني هيچ -وجود 20 بار كي موجودش ميكنيد يك سياست غلط است
  سوم بعضي مواقع بدون اطلاع چنان مشخصاتي از قطعه عنوان ميشود كه نويسنده حتي روي جعبه قطعه را نگاه نكرده ببيند مشخصاتش چيست و آرزوهايش را نوشته.
  بعضي از قطعات هم اصلا اطلاعاتي ندارند (در خيلي از سايتهاي ايراني رايج است) و خوب البته خيلي را با جستجو در اينترنت ميتوان يافت ولي بعضي را نميتوان يافت وبايد به انجمن رفت و درآنجا فقط سوال شخص ديگر در رابطه با آن.
  به نظر من ارجاع شخص براي مشخصاتي كه براي خريد و يا ابتدايي نرين كاربرد لازم است به انجمن اصلا صحيح نيست.
  در مجموع به نظر من شما در زمينه الكترونيك فروشگاه نمونه اي درايران ايجاد كرده ايد. ولي بالاخره با Adafruit و Sparkfun مقايسه ميكنم جاي پيشرفت هست.
  باز هم تشكر از مجموعه خوبتان

  1. سلام
   ممنون از نظرات و انتقاداتتون.
   بیشتر انتقادات شما به حق هست و ما خیلی در موردشون فکر کردیم و به مرور در حال رفع مشکلات هستیم.
   موارد رو خلاصه عرض می کنم:
   1- گارانتی :
   گارانتی محصولاتی شبیه به ماژول های الکترونیکی واقعا کار سختی هست، زمانی که یک کالای معیوب ارسال میشه بعضی اوقات واقعا اشکال از سمت مشتری بوده ، مثلا با اتصال یک مثبت و منفی اشتباه برد آسیب دیده و مشتری هم متوجه نشده به خاطر عدم استفاده صحیح کالا دچار مشکل شده . یکی از راه حل ها تولید داخلی و ایجاد واحد کنترل کیفیت هست که اساسا کالای معیوب برای مشتری ارسال نشه و مورد بعدی هم بحث بیمه هست و نه گارانتی. با فعال شدن این مورد مشتری عملا کالای خریداری شده را با پرداخت وجه بیشتری بیمه می کنه و حتی اگر خودش به کالا آسیب بزنه ، همچنان کالا در بازه زمانی مشخص قابل بازگشت خواهد بود. که البته همه این راه حل ها تا حدودی مبلغ نهایی کالا رو افزایش میده که می تونه به عنوان یک گزینه قابل انتخاب در اختیار مشتری قرار بگیره.
   2-عدم موجودی کالا:
   الف – مشکل کمبود سرمایه ، سرمایه ما در آفتاب رایانه به حدی نیست که بتونیم از همه کالا ها به تعداد زیاد خریداری و در انبار نگهداری کنیم.
   ب – کاهش قیمت، معمولا خیلی از کالاها علی الخصوص کالاهای جدید بعد از مدتی قیمتشون کاهش پیدا می کنه، در صورتی که تعداد بالا ازشون خرید کنیم در زمان انطباق قیمت ممکنه ما رو با ضرر و زیان مواجه کنه
   ج- ورود نسخه های جدید از یک کالا ، ما همیشه سعی می کنیم به روز ترین کالا ها رو در اختیار کاربر قرار بدیم ، افزاریش دوره های خرید باعث به روز بودن کالا ها میشه
   د- مشکلات گمرک و ترخیص: بعضی وقت ها واقعا مشکل فقط همین مورد هست، مثلا ده ها کالا ممکنه چندین هفته منتظر ترخیص در گمرک باقی بمونه ، در حال حاضر به لطف خدا و با همکاری مسئولین گمرک شیراز این مشکل کمتر شده ولی بعضی اوقات به علت مشکلات سیستمی در گمرک همچنان به صورت غیر قابل پیش بینی اتفاق میافته.
   ذ-هجوم مشتریان و یا حمله برق آسای همکاران: ما همیشه بر اساس گزارشات قبلی فروش یک کالا نسبت به تامینش اقدام می کنیم ولی با این وجود رفتار مشتریان در رابطه با یک کالا همیشه قابل پیشبینی نیست، مثلا یه دفعه یک مشتری یا همکار همه موجودی رو یکجا سفارش می ده که البته امیدواریم این مشکل با راه اندازی سامانه سفارشات همکاران ویژه که قصد خرید عمده رو دارند حل بشه.
   3- عدم تطبیق اطلاعات سایت:
   همکاران ما همه سعیشون رو می کنن که بهترین اطلاعات رو در اختیار کاربران قرار بدن ولی تعداد نیروی فنی ما واقعا متناسب با مشتریان و تعداد کالاهای موجود نیست بعضی از مواقع هم یک فروشنده خارجی کالایی ارسال می کنه که با کالای قبلی خریداری شده ممکن است متفاوت باشه و ممکنه پرسنل انبار آفتاب رایانه هم در نگاه اول متوجه این تغییر نشن ولی در اولین فرصت سایت به روز آوری میشه. آنچه طی این مدت مهم بوده تمکیل آرشیو کالا هاست به مروز زمان و همزمان با استخدام بیشتر نیروی متخصص نسبت به درج اطلاعات فنی و توضیحات تکمیلی اقدام می کنیم ، ان شا الله

   با تشکر
   نجفی

   1. خدا قوت و با سلام و سپاس
    منظور من از (کی موجودش میکنید) عدم موجودی نیست، بلکه اینه که (کی موجودش میکنید) نظر نیست.
    در حال حاضر نظرات فنی به انجمن حواله داده میشه و در قسمت نظرات عمدتا (کی موجودش میکنید) مانده که فقط یک دانه آخرین اش ارزش داره .
    در صورتی که نظرات فنی و نمره دادن کیفی باعث بالا بردن اطلاع خریدارو خود شما و انتخاب صحیح تر هر دو طرف میشه.
    در موضوع حمایت از تولید داخلی، بعضی از محصولات داخلی هستند که شما مشابه خارجی آنرا دارید مثلا تایمرها و ترموستاتهای محصولات نوین کیت قزوین که کیفیت متناسبی هم دارند
    اگر بتوان از محصولات چنین دوستان تولید کننده هم به عنوان حمایت از هم تولید خودمان استفاده کنید عالی میشود.
    برای جلوگیری از تغییر آدرس صفحات کالاها که با تغییر نام و تغییر کد کالا در سایت شما در چند ماه اخیر مکرر اتفاق افتاده بهتر است برای هر کالا یک شماره سریالی بدون تغییر داشته باشید و از آن در آدرس صفحات استفاده کنید تا تغییر در کد با معنی کالا و تغییر در نام کالا باعث تغییر آدرس صفحه نشود.
    پیشنهاد دیگر در سایت هایی مثل Adafruit و Sparkfun وقتی یک کالای عرضه شده قرار نیست دیگر ادامه داده شود کنار آن لغت Obsolete به معنی منسوخ و متروک مینویسد و آدرس کالای جانشین را میدهند ولی به منظور دسترسی به سوابق و مراجع کالای منسوخ بدون موجودی باقی میماند.
    هر قسمتی را که صلاح نمیدانید حذف کنید (-:
    ارادتمند شما دوانیان

 7. چرا نظر من را پاك كرديد؟
  قبلا هم پاك كرده بوديد
  اين كار با نظر خود آقاي نجفي است يا كپي آن را به آقاي نجفي ارجاع بدم؟

  1. با سلام
   نظر شما حذف نشده دوست عزیز ، فقط در انتظار تایید بوده که الان هم تایید شده.

   موفق باشید

 8. با سلام و عرض ادب
  من بهادر پژوهش نیا هستم از یکی از مشتریان ثابت از زنجان که همیشه با اکانت دوست خوبم جناب اقای علی توکلی خرید می کنم
  تقریبا هر ماژولی که توی افتاب رایانه هست رو خریدم و تست کردم
  خب 99% راضی بودم و گاهی هم از بعضی خرید ها ناراضی
  ولی در کل با توجه به علاقه ای که به الکترونیک دارم و در مقایسه ای که سایت شما رو با بازار الکترونیک تهران داشتم خیلی قیمت هاتون مناسب تره
  ولی کاش میشد قیمت پست رو کمی کاهش داد که در خرید های کوچیک (خرید های زیر 50 تومن) قیمت پستش هم مناسب تر باشه
  نمیدونم با توجه به دوری مسیر ایا امکان همکاری برای من هم وجود داره یا نه ولی خوشحال میشم که بتونم همکاری داشته باشم باسایت و شما
  مثل همیشه از بابت زحماتتون تشکر می کنیم و خسته نباشید میگیم به تیم افتاب رایانه

 9. سلام
  امکان همکاری در تولید…و یا فروش محصول الکترونیکی با قابلیت دریافت مجوز انحصاری تولید (اختراع) برای شما مقدور است…؟

 10. با سلام نظر من بعنوان یکی مشتری در مورد سخن جناب نجفی در خصوص همکاری گسترده تر با سایر فروشگاههای سطح کشور در بحث تعادل قیمتها برای جلوگیری از ضرر انها :
  تنها سرمایه اصلی یک کاسب بعد از توکل به خدا و امید به کسب روزی حلال فقط و فقط مشتریانش هست که صد البته اونهاهم دو موضوع کیفیت و قیمت رو لحاظ میکنن اقا زیاد دنبال به دست اوردن دل سایر به ظاهر همکارانتون له فیمت از دست دادن سرمایه اصلیتون نباشین ! که منفعتی نداره ای کاش یه سایتی بود تا نظرات تمامی خریداران رو در مورد فروشگاههای الکترونیکی میشد دید یا همبن فروشگاهها انقدر صادق میبودند تا مث شما نظر کاربرانشون رو چه خوب وبد مثل شما انتشار میدادن … اونوقت به یقین نظرتون عوض میشد…. این موضوع رو عرض میکنم چون با اکثرشون کار داشتم و برخورهاشون و اجناسشون رو دیدم الکی حرف نمیزنم به هر حال انچه گفتنی بود گفتیم ….

  1. با سلام
   ممنون از نظر شما ، هدف ما به دست آوردن دل سایر همکارها نیست ، همیشه باید کار درست رو انجام داد حتی اگر به نفع رقبا تمام بشه. ما همیشه سعی می کنیم آفتاب رایانه فارق از بحث های حاشیه ای که برخی از همکار ها گرفتارش هستن، هویت علمی و فرهنگی خودش رو حفظ کنه و در هر شرایطی از اصولی که آفتاب رایانه بر مبنای اون ها تاسیس شده فاصله نگیریم. مشتری مداری هم از اصول مهم آفتاب رایانه هست ، هرچند اعتراف می کنیم هنوز با معیارهای ایده آل مجموعه راه زیادی باقی مونده، فکر می کنم در حال حاضر نمره ای که بشه به مشتری مداری در آفتاب رایانه داد 11 از 20 باشه، البته بخشی از مشکلات مربوط به شرایط پیرامونیه و برای حلشون عزم ملی نیاز هست!

 11. سلام و خسته نباشید خدمت همه عزیزان آفتابی در آفتاب رایانه .
  نمیدونم چرا احساس میکنم کار یکم به هم ریخته شده و همکاران این ماه های آخر یا در ثبت تعداد کالاها مشکل دارن و موجودی انبار گاهی به روز نیست و تماس میگیرند برای عذرخواهی و گاهی هم رنگ کالاها درست ثبت نشده و گاهی هم مشکلات اطلاعات فنی غلط کالاها !! البته همه اینها باعث نمیشه که ما از زحمات فراوان شما قدردان نباشیم و به شما خسته نباشید نگوییم.
  متاسفانه شاید خیلی ها سیاستهای جدید وارادات کالا رو توسط گمرک ازش بی خبر باشن و به همین خاطر سطح توقعشون بالا باشه و شما رو مثلا با دیجی کالا مقایسه کنن که خودش حتی یک کالا رو هم وارد نمیکنه و فقط کالاهای مونده رو دست بقیه فروشگاه ها و واردکنندگان رو براشون میفروشه و درصد کمیسیون خودش رو بر میداره !!چیزی که توی سایت خودش هم به وضوح ذکر شده !!

  در مورد وسایل رباتهای پرنده و مولتی روتورها نیز اصلا نگران نباشید و به کار اصلی خودتون و ماژولها و قطعات الکترونیکی که در تخصصتون هست مثل سابق با قدرت ادامه بدید .
  میترسم اون هم اضافه بشه و مشکلات صد چندان !!
  توی اون حوزه فروشگاه های بسیار خوب و قوی مثل اهواز هابی و کرج هابی و رها هستند که به صورت حرفه ای این کار رو دنبال میکنند و خدا صبرشون بده .
  خلاصه اینکه با قدرت ادامه بدید ، ما از شما راضی هستیم. انشالله خدا و مسئولان بد اخلاق هم راضی باشن .

  1. با سلام
   در مورد مشکلات مذکور مهمترین عامل، افزایش تعداد سفارشات هست، برای درک بهتر فرض کنید 2 درصد سفارش ها در ماه به همچنین مشکلی برخود می کنند ، قطعا دو درصد 100 سفارش با دو درصد 1000 سفارش یکی نیست ، به هر حال قصد توجیه نداریم و به جد در حال مکانیزه کردن انبار و به روز رسانی نرم افزارهای فروشگاهی برای کاهش خطاهای انسانی و مشکلات هستیم ، برامون دعا کنید 🙂

   باتشکر

 12. باسلام، من جندین بار از فروشگاه خرید کردم ولی هیچوقت بن تخفیف و یا هدیه دریافت نکردم علی رغم اینکه در سایت نوشته بودید که خرید بالای 150 هزار تومان ارسال رایگان دارد ولی در خرید اخیر نیز هزینه ارسال را دریافت کردید. لطفا توضیح منطقی بفرمائید و در صورت تعلق بن تخفیف و یا هدیه در اکانت اینجانب منظور فرمائید.
  با تشکر

  1. سلام
   در مورد بن و هدیه ، بارها بهش فک کردیم و با توجه به تعدد مشکلات هنوز نوبت به این مورد نرسیده ، امیدواریم بتونیم یه طرح خوب هم برای این موضوع آماده کنیم
   در مورد ارسال رایگان می بایست پست سفارشی رو انتخاب کنید، احتمالا شما سایر گزینه ها رو انتخاب کردید.

   1. مدیر عزیز بهرحال من از شما خرید کردم و شما هم در سایتتون ننوشتین که ارسال رایگان فقط بصورت پستی است و گر نه من گزینه پست سفارشی رو انتخاب میکردم.
    ضمنا من فکر میکردم که شما برای خرید بعدی هزینه ارسال را بعنوان بستانکاری منظور میکنید نه اینکه این موضوع را با پاسخ غیر مستدل همراه میکنید. این پاسخ شما در حوزه مشتری مداری ، پاسخی غیر مسئولانه است.

 13. با سلام و خسته نباشید. لطفا اگر مشکلی نیست شماره تماس یا ایمیل خریداران هر کالا را توی سایت قراردهید. برای مثال اگر من یک برد کنترلی از فروشگاه خریداری کردم و برای راه اندازی به مشکلی برخورد کردم بتوانم با یکی از خریداران این کالا تماس برقرار کنم. البته این یک پیشنهاد به سایت خوب و عالی شماست. و برای اینکه بعضی خریداران تمایل نداشته باشند توی لیست خرید کالا قرار بگیرند توی حساب کاربری ازشون سوال کنید تمایل دارند توی لیست قرار بگیرند یا خیر. با سپاس فراوان

  1. با سلام
   پیشنهادی جالبی هست ولی نه با اشتراک شماره موبایل ، به مدریت ارجاع شد و در حال بررسی است.

 14. سلام خسته نباشید سایت واقعا عالیه مخصوصا قیمت ها و آرشیو بندیش.
  متاسفانه من الان 2هفتس میخوام سفارش بدم ولی موجود نیس تو ots هم نوشته 1تا7 روز ولی الان…..
  میخواستم ببینم اینم به تعطیلی چین ربط داره و یا نه؟اگه انجور نیس چقد باید برای بروز شدن صبر کنم؟
  خ ممنون 🙂

  1. سلام
   لطفا به توضیحات توجه کنید ، اگر یک تا هفت روز هست یعنی کالا به فروشگاه ما رسیده ولی وارد سایت نشده

 15. سلام و خسته نباشید
  سایت بسیار عالی دارید تنوع عالیه قیمت عالیه
  چند تا انتقاد دارم
  اول اینکه موجودی خیلی اجناستون کامل نیست…
  دوم اینکه وقتیم موجود میشه یه عده هستن به صورت کلی میخرن و به من و امثال منه شهرستانی گرون میفروشن بخدا ظلمه در حق ما یه فکریم بکنید برا این موضوع

 16. با سلام
  من یکی از همان فروشگاه های همکار هستم که نام بردید و مسلما با ما آشنایی دارید. واقعا محیط خوبی برای خریداران فراهم نمودید و کمال تشکر را از شما مدیر لایق دارم.
  بارها به عنوان یک همکار پیشنهاد همکاری برای شما فرستادیم، حضوری با شما جلسه گرفتیم، تماس تلفنی و ایمیل داشتیم ولی همکاری خاصی ندیدیم و فقط در حد شفاهی در مورد آینده ای نا مشخص صحبت کردید. با تمام احترامی که برای شما قائل هستم برای اینکه نشان دهید واقعا قصد همکاری با سایر همکاران دارید بهتر است یکبار هم شما پا پیش بگذارید و برادری خود را ثابت کنید شاید این فضای رقابت منفی عوض شود.
  ما شما را به عنوان یک رقیب نمی بینیم و با تمام وجود برای آفتاب رایانه آرزوی موفقیت و پیشرفت داریم.
  با تشکر – یک دوست قدیمی

 17. نقل قول : “۱- مدتی است سایت فروشگاه و سیستم پرداخت آنلاین با اختلال مواجه است، چرا؟”

  سلام عرض ادب.
  اقا بگو چرا بعضی موقعه ها میخوام وارد سایت بشم ، گیر میکنه . . .
  البته با توجه به فرهنگ اقتصادی و جو رقابتی کشور مان ، همیچین مشکلات و معضلاتی دور از انتظار نیست.
  به امید روزی که چشم داشته باشیم (دست از حسادت برداریم) اگه یکی امد از خودمون بالاتر بود، بتونیم تحملش کنیم و بپذیریم چرا که روزی رسان را خداوند هست.
  سربلند و پایدار باشید.

  1. با سلام
   در حال حاضر مشکل خاصی وجود نداره با یه مرورگر دیگه امتحان کنید ببینید باز هم مشکل دارید؟

   1. البته دوماه پیش خیلی زیاد بود (سایت هی میخواست لود بشه ، ولی بارگزاری نمیشد)
    الان هم بعضی موقعه ها لود نمیشه ولی با رفرش کردم حل میشه.
    البته ایراد از مرورگر و سرعت اینترنت نیست.

 18. از دست این تحویل حضوری دیگه نمیدونم به کجا پناه ببرم
  داستانی شده!!!!!
  نه توی مکان درستی واقع شده
  نه جا پارک داره
  نه زمان تحویل سر ساعت درستی هست

  همه چیش نامیزونه

 19. درامرفروش اجناستون خصوصا برای تهرانیها خیلی پیچ و خم گذاشتین . این قوانینی که برای خرید و ارسال محصولاتتون توی سایتتون نوشتین خیلی سردرگمه . ما از آمریکا جنس وارد می کنیم یکصدم توضیحات سایت شمارو هم نداره . خیلی خط و نشون کشیدن که آدم پشیمون میشه که قطعه سفارش بده . اونایی که درتهران فعالیت می کنن همچین خط و نشونایی ندارن . شما که درشیراز هستین خودتونو خیلی دست بالاگرفتین . من که از خرید پشیمون شدم . خوش بگذره . …..

  1. سلام
   سعی شده در حد امکان همه مسایل و مشکلاتی که ممکنه برای مشتری بعد از خرید اتفاق بیافته ، قبل از خرید صادقانه به اطلاع مشتری برسونیم تا بتونه در مورد خریدش درست تصمیم بگیره.
   در ضمن دست بالا یا پایین بودن ربطی به موقعیت جغرافیایی نداره ، امیدوارم شما دوست عزیز هم دست از این طبقه بندی غلط و بی مفهوم تهرانی و شهرستانی بردارید.
   ما به ایرانی ، فارسی و شیرازی بودن خودمون افتخار می کنیم و همه کاربران ما در هر جای ایران با هر زبان و قومیتی برای ما عزیز و محترم هستن.
   شان ، منزلت و اعتبار افراد با تلاش و کوشش به دست میاد نه با محله و شهر ، ممکنه شما کالایی رو که حتی از فروشنده تهرانی تهیه می کنید، در نهایت از خود ما خریداری شده باشه 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *logo-samandehi