با سلام

هر از گاهی که نیم نگاهمان به اخبار می افتد و با اینکه عادت کرده ایم بخوانیم و بگذریم؛ اما این بار خواندن خبر ترور شهید فخری زاده قابل گذشتن نبود…

با اینکه قبلا حتی نام ایشان را نشنیده بودم اما در اخبار و اطلاعات منتشر شده در این چند روز اخیر حس غریبی وجود داشت که موجب شد برای ادای دین به ایشان هم که شده، چند خطی را در وبلاگ آفتاب رایانه به ایشان و موضوعات پیرامون اختصاص دهیم.

به نقل از آقای شمخانی و خبرگزاری ایرنا:

“شهید فخری زاده به معنای واقعی کلمه، فردی مبتکر، صاحب سبک و خلاق در حوزه فناوری بود و همیشه گمنام بود ولی در نوک پیکان به ملت ایران خدمت می‌کرد.”

“سیستم‌های اطلاعاتی کشور با دقت احتمال وقوع حادثه و محل بروز احتمالی حادثه علیه ایشان را پیش بینی کرده بودند. به دلیل تواتر اخبار در طول ۲۰ سال، متاسفانه جدیت مورد نیاز اعمال نشد و این بار دشمن موفق شد.”

“متاسفانه عملیات بسیار پیچیده بود و با به کارگیری تجهیزات الکترونیکی رخ داد. هیچ فردی در صحنه حضور نداشت اما سرنخ‌هایی وجود دارد”

 

بعضی وقت ها آدم خودش را جر می دهد تا مطلبی را به کسی بفهماند، اما گاهی اوقات کج فهمی ها و غفلت ها باعث می شود مجالی برای درک حقیقت وجود نداشته باشد، وقتی اتفاقات چند سال اخیر را کنار هم قرار می دهم و مرور می کنم، آنچه باقی می ماند احساس تاسف است… احساس تاسفی عمیق از همه فرصت هایی که وجود داشت و وجود دارد، اما کج فهمی همچون سدی استوار مانع استفاده از آن ها می شود، این کج فهمی نه تنها در بعضی مسئولین بلکه در ما مردم هم به کثرت دیده می شود، برای اینکه مطلب به حاشبه کشیده نشود، مطابق عادت همیشگی سکوت اختیار کرده و سراغ اصل مطلب می روم.

با اینکه هنوز جزییات دقیق ترور منتشر نشده، اما با مرور همین مقدار سر نخ های رسمی موجود، می توان استفاده از آخرین تکنولوژی های روز دنیا را در ترور شهید فخری زاده به وضوح دید… علم و دانشی که به سهولت برای دشمنان فراهم است و ما ایرانی ها برای دستیابی به آن هنوز در پشت سد کج فهمی ها منتظر “مجوز عبور” هستیم! نگفتم خیانت چون عامل خیانت هم، همین کج فهمی هاست، خائن ها خوب یاد گرفته اند سوار بر کج فهمی ها، بی آنکه ترسی از مخفی کردن خیانتشان داشته باشند، برانند و بخورند و ببرند و بریزند و بپاشند…

آدمی ذاتا فراموش کار است ، اما بعضی چیز ها را نمی شود فراموش کرد… شاید پنج، شش سالی می گذرد، آن موقع هنوز اوایل تاسیس آفتاب رایانه بود، مشتری چندانی نداشتیم و کارتنی جنس وارد می کردیم، شاید ماهی چند کارتن و کمتر از انگشتان یک دست…

همان اویل هم مطابق با رویه همیشگی برای آشنایی کاربرانمان با جدیدترین ها، لوازم ربات های پرنده وارد می کردیم، چند ده تایی هم ملخ کوآدکوپتر در کارتن ها وجود داشت و در بازرسی های گمرک دیده شده بود و طبق روال آن زمان ها نیازمند تاییدیه های خاص بود. از شیراز به تهران رفتیم  و یک راست به فرودگاه امام خمینی (ره) ، بعد از ارایه مدارک و چانه زنی های معمول، با یکی از مسئولین صحبت کوتاهی در خصوص “سخت گیری” داشتیم، صحبت ایشان را هیچ وقت فراموش نکرده ام چون هر از مدتی که لا به لای اخبار به مطلبی بر می خورم که یاد صحبت ایشان می افتم…

اگر ما سختی گیری نکنیم، نطنز می رود روی هوا

برادر عزیز، نطنز رفت روی هوا… شهدای هسته ای، شهید فخری زاده هم روز روشن ترور شدند و ما هنوز درگیر سخت تر کردن پروتکل ها و قانونی هایی هستیم که دست و پاگیرمان شده است، اقتصاد و تکنولوژی را معطل کج فهمی هایمان کرده ایم و می خواهیم اجازه نفس کشیدن به دشمنان و متخلفین ندهیم، اما حصاری که کشده ایم نه دشمن، بلکه فرزندان این مملکت را محدود کرده است…

دکتر فخری زاده هم می توانست سال ها پیش مثل خیلی ها از این مملکت برود و در بهترین شرایط در یکی از این کشورهای خارجی در امنیت و آسایش برای خودش زندگی کند، شهادت ایشان هم مزد نرفتن و ایستادگی ایشان بود ولی امیدوارم ترور ایشان بانگ بیدار باشی باشد برای همه آن هایی که کج فهمی و غفلت مانع بیدار شدنشان شده است، راستش را بخواهید نخبه ها و دانشمندان این مملکت هر روز ترور می شوند، بی آنکه کسی بفهمدهر دانشمند و پژوهشگری که سرخورده  و نا امید می شود و مهاجرت را آخرین راه حل موجود می بیند را باید جزو لیست ترور شده ها قرار داد با این تفاوت که نه تنها دشمن او را از سر راه خود بر می دارد بلکه از  آن ها در مسیر خواست و اراده خود نیز بهره می گیرد!

مسئول عزیز، اگر از دام بروکراسی، کاغذ پاره ها و هزاران بخش نامه و آیین نامه فارغ شدی، وقتی را هم برای فکر کردن و عقلانیت بگذار، حتی اگر روزی روزگاری در دادگاه های این مملکت محکوم نشوی، قطعا از دادگاه عدل الهی تبرئه نخواهی شد!

قبلا باید داد می کشیدیم که چرا باری که باید سه روزه از گمرک ترخیص شود چها روز در گمرک معطل مانده ، اما امروز فقط باید دعا کنیم که در نهایت امکان ترخیص برایمان فراهم بشود، بانک مرکزی تایید کند، صمت تایید کند، بانک تایید کند، ارز جور بشود ، ارزیاب تایید کند، رییس گمرک همکاری کند و …

همه این حرف ها را زدیم که دوباره برگردیم به شهید فخری زاده و ماجرای ترورش…

شاید استفاده دشمنان از اتوموبیل خودران و تیربار آتونوموس برای عده ای از مسئولین موجب شگفت زدگی و غافل گیری باشد اما حداقل برای ما پدیده ی عجیبی نیست، چند سال پیش که تب و تاب راه اندازی کارگاه تولید “PCB”  و “مونتاژ” داشتیم خیلی از شرکت های تولید کننده ماشین و ابزار آلات تولید PCB را بررسی کردم، زمانی که شخصا در حسرت جمع آوری مبلغ مورد نیاز برای خرید چند دستگاه چینی بودم ، وقتی می دیدم شرکت های اسرائیلی خودشان سازنده و فروشنده این ماشین آلات هستند، تاسفام را دو چندان می کرد… زمانی که ما اندر کف خرید چند برد الکترونیکی ساده و واردات آن بودیم و هستیم، اسرائیلی ها صادر کننده جدیدترین تکنولوژی های تخصصی بودند و هستند!

مسئول محترم! وقتی که سئوال اصلی در محفل های بحث و گفتگو در آفتاب رایانه “کی موجود می شه؟” هست ، چه انتظاری دارید؟! ما را می توانید معطل مجوز کنید اما دشمن معطل تایید و مجوز شما نمی ماند! اگر نمی توانید ساده ترین مشکلات محققین و پژوهشگران این مملکت را حل کنید حداقل استخوان لای زخم نشوید و نمک روی زخم نپاشید.

مسئول جان! آمپول شفا بخش برجام را اگر صد بار دیگر در تن این مملکت فرو کنی جای پیشگیری را نمی گیرد… سردار تهرانی مقدم ها را زنده نمی کند،  قاسم سلیمانی ها را بر نمی گرداند، نطنزها را آباد نمی کند و روح دکتر فخری زاده ها  را شاد نمی کند!

مسئول جان! ما برای پیشرفت و توسعه و جلو زدن از صاحبان تکنولوژی، معطل تایید و مجوز آمریکا و اروپا نیستیم ، ما گرفتار و معطل کج فهمی ها هستیم! لطفا کجی ها را راست کنید!

 

و در پایان…

 

«حریم عشق کربلاست،و چگونه در بند خاک بماند آنکه پرواز آموخته است؟
و چگونه از جان نگذرد آنکس که میداند جان بهای دیدار است؟
گردش خون در رگهای زندگی شیرین است، اما ریختن آن در پای محبوب شیرین تر است.
سوختن کمال عشق است ، اما آنان که سوختن پروانه را در اتش کمال عشق میدانند؛ کجایند که سوختن انسان در آتش عشق را به نظاره نشینند.» [سید مرتضی آوینی]

 

دکتر محسن فخری زاده، روحت شاد و یادت گرامی….

سفر بخیر استاد…

 

 

 

 

 

41 نظر برای “شهید محسن فخری‌زاده”

 1. با سلام
  درود که همه ناگفته ها رو گفتید ولی کو گوش شنوا ارجهیت واردات کالا برای مسولان ما سود جیب خودشونه نه علم وتکنولوژی مورد نیاز کشور.

 2. لطفا مسائل را با هم قاطی نکنید. فعالیت ها و کارهای پنهان ایشان هیچ ربطی به پیشرفت کشور در هیچ حوزه بشردوستانه نداشت. هیچ کشوری صرف داشتن بمب اتمی و موشک های ویرانگر متمدن وپیشرفته حساب نمی شود. بنظرم هیچ کس در هیچ جای دنیا pcb را به بمب و موشک ربط نمی دهد. اگر قصد امتیاز گیری و امتیازات ویژه را دارید در حوزه های مورد علاقه آقایان فعالیت کنید. (پ ن :مواردی مثل دستگاه فوق بشری کرونا یاب مستعان!!!!!)

  1. داداش آلبانی چقدر بهتون میدن؟ ارنستو چگوارا راست میگفت هر وقت توانستید به مگش بفهمانید که گل از زباله بهتر است، به خائنین هم میتوانید بفهمانید که وطن از ثروت بهتر است. از این همه دست آورد فقط دستگاه کرونا یاب رو دیدی؟؟ فعالیت های ایشون ربطی به پیشرفت کشور نداشت؟ فعالیت های شیخ حسن یا شیخ غریق چی؟؟ اونا ربط داشت؟

  2. در ابطال فرمایشات شما همین بس که هر مولفه سربلندی مملکت ایران چه دانشمند هسته ای باشد (همانند چندین استاد و محقق هسته ای) چه پایه گذار سلولهای بنیادی (دکتر آشتیانی) چه حتی کارگردانانی که بناست در عرصه فرهنگ روایت درست زندگی موسی کلیم الله و قوم یهود (سلحشور و شورجه) را ارائه بدهند توسط دشمنان مدعی حقوق بشر به انحاء مختلف حذف فیزیکی می شود. در رزومه همین دشمنان قاتل بیش از هفتصد محقق و پژوهشگر عراقی، سوری، مصری و ….است. در رزومه این قاتلین، بمباران هسته ای، شیمیایی و تحریم های ناجوانمردانه کشورهای مستقل و آزاد است. اربابان آنها صد سال پیش می گفتند این ماده سیاه بدبو به چه درد شما میخورد؟ بعد از ملی شدن همان ماده سیاه و بد بو، ایران تحریم شد و در نهایت مصدق سرنگون گردید!!
   از خود بپرسید چرا؟ مشکل از نوع حکومت ما است که قبلی باشد یا کنونی؟
   شد یکبار هم به جای سرزنش صاحبخانه، دزد را سرزنش کنید؟؟
   علم و سر ریز فن آوری بومی از بزرگترین مولفه های اقتدار کشورها هستند و در این میان بی وجدان کسی است که ترور را توجیه می کند و همزمان از دست رفتن یک سرمایه علمی به تعبیر گاردین “ابر دانشمند هسته ای” را بی ارتباط با پیشرفت علمی کشور می داند.

   نیک بیندیشید

  3. اگر دنیای ما به اندازه مورچه ها باشد
   هیچ وقت صحبت های ایشان که بماند حرف حق کودکی را نیز نمیتوان شنید

  4. با اجازه بنده می خواهم یه آسیب شناسی فوق و مطلب شما یک تعلیق اضافه کنم.
   خدا به بشر چهار قوه عقل و وهم و غضب و شهوت داده که هرکدام از سه تای آخر باید زیر نظر عقل تحت کنترل باشند.
   اگر هر کئام از آنها نباشد نسل بشری منقرض خواهد شد. بدون شک.
   اگر غضب نداشته باشی گرگ به سمت تو حمله کند نگاهش می کنی تا تشریف بیاورد و تو را نوش جان کند.
   ای فرزند اگر شما یادت نمی آید جنگ را چگونه پشت سر گذاشتیم بیا و از ما پیرمردها بپرس.
   کجا بودی وقتی 50 کشور پشت سر صدام بودند و “بشر دوستانه” او را به انواع سلاح های متعارف و “نا متعارف” ما را هدف می گرفتند؟
   گفت : خوش بود گر محک تجربه آید به میان – تا سیه روز شود آنکه در او غش باشد.
   دوست دارم شما عزیزانی که این کلیشه های بشر دوستانه را قاب دهان شریفتان کرده اید را در معرکه از نزدیک ببینم که چگونه پایداری خواهید کرد!!!!

   1. الحق که افرین بر شما گروه آفتاب رایانه؛ دوستان از نظرهای ضد و نیش دار هوطن ها ناراحت نشید نفاق یک فکره ؛ باید تلاش کرد جا انداخت مسائل رو؛ دقیقا مثل این کاری که آفتاب رایانه کرد ؛ این متن نه چیزی از افتاب رایانه کم میکنه و نه چیزی بهش اضافه میکنه ولی واقعیت کشور و مملکت ماست ؛ شهیدان اگر نبودن مملکت امروز اصلا وجود نداشت؛ فقط یک سوال ساده چقدر میگیری جونت رو بدی ؟ ۱۰ میلیارد؟ ۱۰۰۰۰۰ میلیارد؟ دیدی اون که جون داد چه درجه ای داره و چی کرده؟

  5. خدا رو شکر یه “مستعان” جور شد که دوستان دست خالی نمونند

   اتفاقا باید بدونیم که دکتر فخری زاده روی “پدافند هسته ای” کار میکرد، و نه بمب اتم !!! پدافند یعنی اگه اسرائیل خر شد و روی سر من و شما بمب اتمی خواست بریزه چطوری جلوشو بگیریم.

   این سطح از تنگ نظری خیلی عجیبه! وقتی شما به اشتباه یا شاید غرض ورزی فعالیت این مرد پاک و شریف رو بمب و موشک ببینی ولی واکسن کرونا یا کیت تشخیص سریع کرونا رو نبینی

   اگه آدم با قصد بدست آوردن برداشت مطلوب تفکراتش به موضوعات نگاه نکنه حقیقت واقعا خیلی واضحه

  6. دوست عزیز شما یجور صحبت میکنید که انگار کشور هایی مثل آمریکا و اسرائیل و امثال آنها بمب هسته ای ندارند…بیشتر از اونی که فکرشو بکنی سلاح هسته ای دارن…چه طور میشه که اونا داشته باشند اشکالی نداره؟….جوری جنگ شناختی رو طرح ریزی کردن که الان شما نمیدونی موضوع از چه قراره…عزیز من حرف اول را در دنیا قدرت میزنه….اگر قدرت نداشته باشی باید باج بدی…این قائده بازیه…اگر شما فکر میکنی که پژوهش درباره سلاح هسته ای اشکال داره، زمانی که موجودیت شما تهدید بشه میخوای چیکار کنی…اون وقته که میخوای بگی ای کاش ما هم داشتیم و حداقل بازدارندگی ایجاد میکردیم…لطفا از یک نگاه وسیع تر به موضوع نگاه کنید و درگیر حرف دیگران نباشید…چون راحت میتونن کاری کنن که تو زمین اونها بازی کنی

  7. سلام

   دوست محترم درسته “هیچ کشوری صرف داشتن بمب اتمی و موشک های ویرانگر متمدن وپیشرفته حساب نمی شود.” اما دشمنان نباید با روش های تروریستی محققان و دانشمندان دیگر کشورها را از بین ببرند.
   کشورهایی که خودشان به علت ضعف در جنگیدن دست به بمباران هسته ای کشور ژاپن زدند نمیتوانند برای دیگر کشورها امر و نهی کنند و کشورهای منطقه را از ایران بترسانند، البته مشخص است که ترساندن کشورهای همسایه ما (به خصوص کشورهای عرب) فقط برای دوشیدن آنها و تبدیل دلارهای نفتی به سلاح های پیشرفته است تا شرکت های اسلحه سازی آمریکایی و اروپایی با سودهای نجومی همیشه فعال باشند.

  8. وقتی دولتی سر کار است که ذهن امثال تو را ماه ها به داشتن و نداشتن «تلگرام» مشغول می کند و فیلترینگ یک شبکه اجتماعی دسته چندمی می شود از نان شب واجب تر و بعد اجازه ورود ملخ کوادکوپتر اسباب بازی و تحقیقاتی داده نمی شود، امثال تو قدرت تفکر پیدا نمی کنند. کاش در این فروشگاه که جای افراد باسوادتر است، امثال تو به خودشان اجازه ندهند هر اظهار نظری را ثبت کنند. موشک های بالستیک و به قول تو ویرانگر که آن هم جهت دفاع مشروع است، جزو چند تکنولوژی برتر دنیا محسوب می شود. در مدار قرار گرفتن ماهواره از روی سکوی پرتاب متحرک را هم ندیدی؟ حق امثال تو همان است که با خبر رفع فیلترینگ تلگرام از ذوق به سقف بچسبی و با با امضای توافق نکبت باری مثل برجام گلوی خودتان را جز دهید که فتح الفتوح شد؟

  9. کارهای بشر دوستانه غربیها رو در هیروشیما ویتنام، عراق، افغانستان، فلسطین و آفریقا و چندین کشور بدبخت دیگه دیده ایم ،آنقدر زیبا و بشردوستانه بود که چند ده میلیون آدم کشته شد،
   به خصوص اعمال اسراییل که کلا الگوی اصلی منشور حقوق بشر هست.لطفا چشم خود رو به روی حقیقت باز کنید و ذهن خود رو ابزار انتشار و تبلیغ مزخرفات جامعه الیت قرار ندهید. تکرار این مزخرفات توسط اذهان ایرانی معمولا ناشی از جهل، عدم اطلاع ، عدم صلاحیت علمی به خصوص در علوم انسانی ، کتاب علوم انسانی نخواندن ، صرفا به فکر منافع شخصی بودن، کلا سیاست رو تئوری توطئه دیدن (این بیماری بسیار زیاد و قوی در کشور ما رشد داشته)…
   در آخر یک نکته : دانشمند کشورت(حالا خوب یا بد) در روز روشن ترور شده… صحبت از حقوق بشری میکنی که نتیجه اش رو همین چند سال پیش در عراق دیدی … با این وضعیت ذهنی که شاید تعداد کثیری از مردم این کشور بهش مبتلا هستند انتظار زندگی مانند مردم آلمان رو داری چرا میگم آلمان چون سابقه کشتار زیاد دارند، اما اگر یک دانشمند آلمانی در روز روشن (حتی متعلق به هیتلر) اینگونه ترور بشه واکنش مردم کشورش چیزهایی که شما گفتی نیست!!! به امید روزی که این ملت دل به حال خودشون بسوزونند و منتظر ارسال کیسه های طلا و نقره و تحویل دم منزل از طرف کشورهای دیگر نباشند.

 3. درود … گل گفتید . گل نوشتید . تک تک انگشتان نویسنده این مقاله را میبوسم که ریشه یابی دردهایمان را که یکی دوتاهم نیست و همیشه هم ،همه به خوبی انجام میدهند ولی طرز بیان و نوشتارش را نمیدانند و کلمه های مناسب را نمییابند ، بسیار زیبا و گویا و به زبان شیوای قلم انجام داده اید و چه زیبا نوشته اید . من نام مقاله بالا را ” فریاد قلم ” میگذارم زیرا به خوبی با تک تک سلول های بدنم صدایش را شنیدم اما تاسف آنجا هست که کسی را که خوابیده است با صدا هم میتوان بیدار کرد اما کسی که خود را به خواب زده است را با هزاران از این فریادها و حتی جیغ کشیدن های مردم دردمند هم نمی توان بیدار کرد … آفتاب جان ، شما رسالتت را به نیکی انجام میدهی و با مدیریت درست در حد توانت ، به همراهانت یاری میرسانی ، چه از بابت اعمال انصاف در قیمتها باشد و چه توزیع عادلانه کالاها بخاطر جلوگیری از زیاده خواهی بعضی از مشتریان که ممکن است حق دیگران را ضایع کنند . خدا اجرتان دهد . ما مردم ، ما مشتریان ، ما هموطن ، این فریادهای قلم را زمانی که پچ پچ هم بود بارها شنیده ایم و به خوبی درد مشترکمان را میدانیم اما مشکل اصلی افسار گسیخته ایست که لذت طغیانگری ، اجازه مهار آنرا به آنها که باید و باید و باید نمی دهد .. روح دانشمند پرکشیده مملکتمان شاد باد … ببخشید طولانی نوشتم … مهدی نسایی دوست قدیمی آفتاب و کلییر قوی ضد آفتاب ..

 4. سلام
  خدا قوت
  حرف دل ما را زدید.
  تا زمانی که مردم ما فرق خوب و بد رو تشخیص ندن وضعیت موجود ادامه دارد.
  لبیک یا خامنه‌ای لبیک یا حسین ع است.

 5. سلام و عرض ادب و خدا قوت میگم به شما که هم به کشورتون خدمت میکنید و هم درد دل ما رو بیان میکنید

  متاسفم برای هموطنانم که هنوز به این درک نرسیدن که اسرائیل با 1500 موشک هسته ای، رژیم صلح طلبی نیست. حتی معنی پرچم اسرائیل رو نمیدونن! از نیل تا فرات

  متاسفانه نه مسئول مملکت میدونه، نه مردمش
  اما ما به تلاش خودمون ادامه میدهیم ان‌شاءالله

 6. احســـــــــــــــــــــــــــــــــــنـــــــــــــــــــــت

  درود بر شرف عزیزان آفتاب رایانه

  حرف دل ما بود.
  حق مطلب را ادا کردید.

  وقتی عده ای بنا بر سیکل حماقت مذاکره، عدم نتیجه و دوباره مذاکره بگذارند به جز وضعیت امروز چه چیزی متصور است؟

 7. وقتی میگه میدونستیم می خواد اینجوری بشه از محل وقوع هم خبر داشتیم بدتر آدم و بیشتر آتیشی میکنه
  چرا تو ایران همیشه تو حوادث مدیریت بحران غافلگیر میشه یا اتفاق بدی که می خواد بیفته وقتی افتاد مسئولین تازه بعدش میان میگن ما میدونستیم بدتر حرص آدمو در میارن خو دونستنتون وقتی کاری نمیکنید براشون به درد عمتون می خوره

 8. با سلام
  ترور این شخصیت برجسته علمی دو روی یک سکه را به ما نشان داد
  همین ابزار ساده ای که در دستان ما دانش اموزان و دانشجویان قرار دارد می تواند امنیت یک مرز بوم را تامین کند و یا خونی را به ناحق بر زمین بریزد
  پس ایمان داشته باشید که ما میتوانیم پا جای پای این شهید بگذاریم و هرآن چه جهالت را در مقابل راه خود می بینیم با سلاح علم و دانش نابود کنیم.
  یاعلی بسم اله

 9. با خوندن این مقاله یاد حرف اون استاد استراتژیست افتادم که میگفت : نفوذ حتما نباید در سطح خیلی بالا باشه ، یک دربان هم که نفوذی باشه میتونه کار کل یک اداره رو معطل و لنگ خودش بکنه !!
  به نظرم خیلی از این کج فهمی ها و بروکراسیها و کاغذ بازیها و قانونهای دست و پا گیر برای جلوگیری از ورود قطعات خاص و تکنولوژی به کشور از روی بی عقلی نیست ، بلکه اینکه یک توطئه کاملا هدفمند از افراد نفوذی هست که بارها رهبر به اون اشاره کرده که باید مواطب باشیم .ولی کو اراده مقابله ؟؟

 10. درود و دو صد بدرود و دستمریزاد که همیشه حرف حق میزنید. کج فهمی مسئولین علاج داشت اگر کج فهمی خودمان را علاج کنیم…

 11. اضافه کنیم:
  مسئول جان. در حیرتیم که می بینیم “تیربار آتونوموس” فلان مدل اسرائیلی از مبادی غیر رسمی وارد کشور می شود و روی “اتوموبیل وطنی”مانت شده، تست شده و کارش را به بهترین وجه انجام می دهد اما تو باید مانع واردات رسمی و قانونی تجهیزات و ابزارهایی بشوی که وجود آنها مستلزم توسعه دانش و تولید همان تجهیزاتی است که از آن ضربه خوردیم و می تواند توسط دانشجویانی که با وزارت دفاع همکاری می کنند تبدیل به ابزارهایی شود که در خاک دشمن از راه دور عملیات کند.

 12. جای تاسف داره هر کسی توی هر چیزی که تخصصش نیست نظر بیده
  البته نظر دادن خوبه آزاده مشکل از تصمیمات مهلکی است که گرفته میشه و از دست کسی چیزی بر نمیاد درد از اونایی است که ویرانی ها رو نمیبینن و از فواید نبوده دفاع می کنن
  […]

 13. آفتاب رایانه ی عزیز
  خیلی خیلی از متن شیوا، دقیق و زیبای شما تشکر می کنم. انصافا تسلایی بود به آتش داغ دلمان برای شهادت این عزیز شهید

 14. با سلام خدمت تمامی دوستان
  آفتاب رایانه عزیز, مدیریت محترم: بخاطر متن زیبا, انتقادگرانه, سازنده و بیدار کننده شما متشکریم.
  باشد که راه این شهیدان خدا راه هزاران نفر باشد… .
  ما مردم باید خیلی حواسمون جمع باشه!:
  -” آن زمان که مدرسه میرفتیم معلمان هنگامی که کلاهی با عکس پرچم انگلیس بر سر دانش آموزی دید گفت: به این پوشاک با این تصاویر افتخار نکنید, شما اگر تو کشور خودتان بخواهید کلاهی با عکس پرچم ایران تولید کنید به این سادگی ها نخواهد بود, آن کشورها هزینه بالایی را برای کج فهمی شما خرج می کنند.”
  بله همان کشورها با همان پرچم, افرادی که از مرز و بوم و ملت دفاع می کنند را بیگناه ترور کردند.
  -“ترور” این خیانت را ساده نگیرید!!!
  -“از آنطرف هم هستند افراد بظاهر داخلی که با شهید شدن حاج قاسم گفتند: حاج قاسم سردار ما بود” تا دیگر کشورهای منطقه نسبت به آن شهید بزرگوار رفتار متفاوتی داشته باشند. که الحمدلله با تذکر رهبر آن شهید سردار دلها شد! نه دلهای ما بلکه دلهای منطقه!

  دشمن بیرونی و داخلی بداند ما تا جان در بدن ماست از مقاومت و تلاش دست برنخواهیم داشت تا انشالله پیروز میدان باشیم.

  1. دشمن بیرونی و داخلی بداند هیچگاه ما از راه خدا و راه امام حسین و مقاومت و تلاش و محبت به دوستان و خوبان و کمک به نیازمندان و یاری خلق خدا و پیشرفت و پیگیری علم و اخلاق نیکو و کردار حسنه در این ایران عزیز دست برنخواهیم داشت و انشالله با راهنمایی های رهبری پیروز میدان هستیم.

 15. در جواب رییس گمرک باید گفت:
  اونایی که میخوان نطنز بره رو هوا از گمرک جمهوری اسلامی ایران قطعاتش رو وارد نمیکنند.

 16. سلام
  سالها قبل یک پزشک خارجی گفت خیلی زود تب انقلابی گری شما خاموش می شود گفتم چطور گفت شما ملت احساساتی بی فکر نزدیک بین ولحظه ای هستید اما خارجی ها دوراندیش وبرنامه ریز هستند سالها گذشت انقلابی ها درس ومشق را رها کردند وبه جنگ با گروهکها درکردستان وشمال وسیستان وخلق کذا وکذا وجنگ صدام گرفتار شدند عده ای شهید ومجروح وکار افتاده واسیر شدندو وچیزی از آنها باقی نماند
  درعوض فیودالها وسرمایه داران وبچه ساواکی ها وپول دارهای بی دردو وابسته به خارج واصولا کسانی که هیچ دغدغه انقلابی نداشتند تحصیلات عالیه انجام دادند وبه مراتب سطح بالا ومسیولیت رسیدندودست فامیل واقوام خودشان را گرفتند ومنشای پارتی رشوه واین شد که فرزندان انقلابیون بازمانده هم خانه نشین شدند وامروز شاهد این هستیم که تعداد اندک مسیولین انقلابی را هم با ترور وبیماری های میکربی ازبین می برند وپیر ها هم که می میرند ومملکت همان می شود که خان ها وخان زاده البته درقالب اقازاده ها نمایان می شود وهمه یا دوتابعیتی هستند یا زنان خودرا به خارج می فرستند تا فرزندانشان دوتابعیتی باشد اما انقلابیون با بیماری های بازمانده از صدمات انقلاب درزندگی بی هویتی درزمان بی هویت محو هویت های پوچ می شوند شهید محسن فخری زاده برایت متاسف نیستم تو فدای اندیشه ات شده ای یا ترا فدای اندیشه هایشان کردند یا اندشمندان خارجی اندیشه ات را نشان کرده بودند باری به هر جهت راحت شده ای شهادت گوارای وجودت

 17. خیلی با متن حال کردم. در مورد گله ای که کردید کاملا درسته الان چند ماه پژوهشکده ما لنگ دستور تامین اعتبار چند ملیونیه چیزی که اگر الان هم داده بشه با این افزایش قیمت ها یک یک سوم نیاز ما را جواب میده بماند که چند ملیون واقعا عددی نیست حتی در مقابل هزینه تشریفات و پذیرایی یه سمینار بی ارزششون! ولی عشق ما خدمت به کشور و نشاندن لبخند بر لب های حضرت اقا است.

 18. سردار «علی فدوی» جانشین فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی:۱۱ پاسدار همراه شهید فخری‌زاده به عنوان تیم حفاظتی بودند و انفجار نیسان برای از بین بردن مجموعه حفاظت بود. تیربار ماهواره‌ای و آنلاین کنترل می‌شد و تروریستی در صحنه نبود.۱۳ تیر از تیربار شلیک شد و تیربار با دوربین پیشرفته روی چهره شهید فخری‌زاده زوم بود و از هوش مصنوعی کمک گرفته بودند.این تیربار فقط روی چهره شهید فخری‌زاده متمرکز بود و همسر شهید با وجود اینکه در فاصله ۲۵ سانتی‌متری شهید بود، تیر نخورده است. سرتیم حفاظت شهید فخری‌زاده به دلیل اینکه خود را روی شهید فخری‌زاده انداخته بود، ۴ تیر خورد و فردی از دشمنان در صحنه نبود تا به محافظان شلیک کند.از ۱۳ تیر تیربار، ۴ – ۵ تیر به شهید فخری‌زاده و یک تیر به کمر شهید برخورد کرد و شهید فخری زاده بر اثر قطع نخاع و خونریزی تا رسیدن به بیمارستان بقیه الله به شهادت می‌رسند

 19. عرض سلام و ادب – ایران ایران ایران — هرگوشه از تاریخ رو که ورق بزنیم امکان ندارد ده صفحه ای که رد کرده باشیم از خیانت اثری نبینیم – تا هستند امثال ( کلانترها – سید ضیا – مادر زن امیر کبیر -و …… و……و……..و…………………………………. یه دیالوگ به یاد موندنی از فیلم یتیم خانه ایران —– انگلیس کثیف و خبیث از هر آستینش یه … بیرون میاد —- جای شعار نیست اینجا اما مرگ بر انگلیس مادر صهیونیسم و امپریالیسم ………..

 20. احسنت خداقوت
  و یه جمله در مورد اونایی که میگن میخواسته بمب بسازه و روشنفکر شدن آقا جان منبع اطلاعات شما همون جایی هست که گفت روحانی خوبه بهش رای بدین!! آدرس غلط نرین اصلا گیریم داشته میساخته (به فرض محال) . ایرانی بوده یا نه ؟ برای من و تو می ساخته یا نه ؟ اگر راست میگی یه بار به اسراییل اعتراض کن تا حالا هیچ حتی یک اشاره از تسلیحات اتمیش و منابع و تعدادش در دست نیست ؟ دشمنمون داره ایرانی ! بعد ما نداشته باشیم چون بشر دوستیم ؟ در ضمن یه خورده فکر کنید ( یعنی نیم ساعت در روز ساکت بشینیین یه گوشه فکر کنید حتی چرت و پرت ولی فکر کنید ) به جای خوندن مطلب تو اینترنت و حرف آخر اگر این دین عزیز دست ما رو نبسته بود خود بنده اولین سازندش بودم .

 21. تاوقتی قانون جنگل بر دنیا حکم فرماست،عقب نشینی باعث آسیبمون خواهد شد.
  علاوه بر تلاش های علمی و دفاعی،شهید محسن فخری زاده مدیر نخبه ای بود.مدیریتی که در امثال شیخ حسن و رفقاش دیده نمیشه.

 22. رحمت خدا بر شهید گمنام بی ادعا،
  و درود بر شما که یادش زنده می دارید
  و اُف بر آنانی که با بهتان و دروغ، همنوا با قاتلانش شده‌اند …

 23. خداوند به ما هم توفیق دهد که زندگانیمان و مرگمان مانند شهید بزرگوار فخری زاده باشد.

  اجرتان با امام حسین گروه آفتاب رایانه

 24. از ماست که بر ماست
  ملتی که پشت به امامش بکند اسیر دشمنان امامش می شود

  بزرگواری فرمودید بابت اطلاع رسانی و اگاه سازی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *logo-samandehi