با سلام

این چند سال گذشته آنقدر اتفاقات عجیب و غریب افتاده که گاه و بیگاه که نگاهمان به اخبار می افتد ته دلمان فکر می کنیم که دیگر کمتر اتفاقی ممکن است برایمان تازگی داشته باشد که بخواهد مثل اتفاقات قبلی، دنیا و مردمانش را بهت زده نماید. اما هنوز رشته های پریشان افکارمان جمع نشده که تازه تر از تازه تری از راه می رسد و به خودمان می گوییم : “بسی خیال خام” گویا این جهان خیال آرام گرفتن ندارد و اجاق خبرهایش همیشه داغ و پر رونق خواهد بود!

راستش را بخواهید قصد داشتم در خصوص دکترین قلعه [Castle Doctrine]  و قانون “Stand-your-ground” که در ایالات متحده و برخی از کشورهای غربی به طور وسیعی کاربرد دارد صحبت کنم اما گاهی آدم نوشته هایش مثل احساساتش دست خودش نیست، پس همان به که عطای “منطقی” را که زیر چکمه های مدعیان نظم جهانی و حقوق بشر له شده است را به لقایش ببخشیم و حداقل احساساتمان را زنده نگه داریم…

خبرهای این روزها با همه هیاهو و داغیشان همان خبرهای قدیمی هستند که گویا چون گوش شنوایی برای شنیدن نیافته اند در تالار صد توی زمان پیچیده اند و انعکاس فریاد های خفته تاریخ شده اند. فریاد هایی که نه تنها قوانین نانوشته دنیای مدرن را در هم پیچیده اند بلکه قوانین علم فیزیک را هم به زانو در آورده اند و در هر انعکاس به جای کمرنگ شدن و محو شدن، جان تازه ای گرفته اند… ناله های خاموش مادری که کودک معصومش را در زیر آوارهای بی تفاوتی انسانیت از دست داده است تبدیل به بانگ مهیبی شده است که بزرگان ثروت و قدرت را به جنب و جوش در آورده است.

و امروز همان کودک یتیم و آواره ای که هیچ وقت انسانیتش را باور نکرده اند، دست قضای روزگار انتخاب نموده تا حماسه ساز شاهنامه های آیندگان باشد و به ما بفهماند که  این قانون مردمان نیست که برگ را بر درختی می رویاند و یا از درختی بر می چیند. هیچ فریاد خفته در خونی که رگه ای از حقانیت در آن باشد بی اثر نمی ماند و روزی ما صدایش را بلندتر خواهیم شنید…

و امروز، فلسطین… کشوری که نام و نقشه اش فقط در قلوب انسان های بیدار بجا مانده است آبستن تحولاتی شده است که دیگر مسلمان و مسیحی و یهودی بودن برایش فرقی ندارد، عرب یا عجم بودن برایش اهمیتی ندارد، امروز فلسطین انسانیت را به چالش کشیده است و چشم در چشم مردمانی دوخته است که ادعای انسان بودن دارند!

گاهی فکر می کنم دنیا آنقدر ملول و خسته است که فقط نیاز به یک اشاره دارد تا غبار بشریتی که غیرتشان را مستی ثروت و قدرت و شهرت و شهوت ربوده است را از روی خود برباید و سر در گریبان فرو برد و تا ابد برای همه این سال هایی که آه مظلومان را شنیده و ساکت بوده است، بگرید…

 

رسول اکرم صلی الله علیه و آله :

إِنَّ النّاسَ إِذا رَأَوُا الظّالِمَ فَلَمْ یَأْخُذوا عَلی یَدَیْهِ أَوْشَکَ أَنْ یَعُمَّهُمُ اللّه ُ بِعِقابٍ مِنْهُ؛

مردم آنگاه که ظالم را ببینند و او را باز ندارند، انتظار می رود که خداوند همه را به عذاب خود گرفتار سازد.

نهج الفصاحه ص 323 ، ح 833

67 نظر برای “دکترین قلعه – Castle Doctrine”

 1. روایت اوردید با روایت پاسختان را میدهم ، امام صادق ع میفرماید اگر در شرق عالم فردی کشته شود و در غرب عالم فردی خرسند باشد در قتل او شریک است ، توی صحبتهای شما از کودکان سر بریده ، زنان به تجاوز و به قتل رسیده ، ادم های خیلی معمولی و صلح طلب کیبوس های مرزی و بیش از دویست انسانی که تنها به جرم شرکت در فستیوالی به قتل رسیده اند خبری نیست تا زمانی که دیدمان به دنیا مطابق منفعت و صلاح خودمان و قوم مان و مذهبان باشد همین ماجرا خواهد بود.

  1. وقتی ابوعاقله را کشتند گفتند کار فلسطینی ها بوده، بیمارستان غزه رو هدف قرار دادند و باز گفتند کار گروه های فلسطینی بوده در حالی که موسسات معتبر غربی با شبیه سازی انفجار به این نتیجه رسیده اند که کار خودشان بوده …
   من به شخصه حرف های قومی را که حتی به پیامبر خودش دروغ می بنده را باور نمی کنم( ماجرای حضرت داود(ع) و همسر اوریا ). اکثر این جرایمی که شما ازش صحبت می کنید ساخته و پرداخته جاعلان رسانه ای صهیونیسم است نه عین واقعیت!

  2. آدم های معمولی و صلح طلب معمولا خانه و زمین دیگران را به ناحق غصب نمیکند، {از زن و مرد} عضو ارتش یک رژیم نامشروع و متجاوز نمیشوند و انسانهای بیگناه را به ناحق نمی‌کُشند.
   حال وقتی این سربازان {از زن و مرد} با دستانی آلوده به خون، لباس کشتار و سلاح خود را کنار گذاشته و مشغول شرکت در یک فستیوال می‌شوند و توسط افرادی که به ناحق در نوار غزه اسیر کرده بودند، غافل‌گیر می‌شوند، ناگهان دستگاه تبلیغات به راه می‌افتد که نکند افراد بی اطلاع و فریب خورده جهان از خواب غفلت بیدار شوند!
   ناگهان بمب ۵۰۰ الی ۷۰۰ کیلویی را روی سر مردم بیگناه رها میکنند و آن را راکت ۷۰ کیلویی (با ماده منفجره حداکثر ۱۰ کیلویی) جا میزنند.
   چرا فرق قاتل و بیگناه، فرق اسیر و زندان بان، ۷۰۰ و ۷۰، صاحب‌خانه و متجاوز، روز و شب و بخصوص ظالم و مظلوم را نمیدانیم؟

   1. تاریخ بخوانید و کشتارهای مسلمانان علیه دیگران رو مرور کنید من خجالت میکشم از اینهمه خونریزی

    1. عمو ناصر عزیز اگه بخواهیم تاریخ بخونیم که شما به عنوان یک ایرانی هم باید از خجالت آب بشی! در خصوص جنگ های نادرشاه هم حتما مطالعه کن!
     در ضمن یک کشوری مثل آمریکا که این همه سرخ پوست رو قتل عام کرده و سرزمین مادری اون ها را تصاحب کرده از خجالت که آب نشده که هیچ، بلکه با پر رویی تمام به جنایاتش ادامه می ده! حالا شما همچنان به جای زندگی در حال و دیدن واقعیت های امروز، لابلای صفحات تاریخ گیر کن 🙂

    2. ناصر جان شما بخش بسیار بسیار و بسیار کوچکی از تاریخ اونهم مربوط به جنگهای مسلمانان رو خونده اید شاید هم نخونده اید و فقط عنوانش رو از زبان دیگران شنیده اید و اون بخش بسیار بسیار و بسیار بزرگ تاریخ مربوط به جنگهای غیرمسلمانان من جمله مسیحیان رو نخونده اید و دوست هم ندارید بخونید چون پر از تجاوز و آتش سوزی و تخت جمشید سوزی و نسل کشی آریایی و … هستش .لطفا نرید یه وقت بخونید چون از غیرمسلمانان متنفر میشید….

   2. خیلی خیلی قشنگ گفتی.
    واقعا نمیدونم چی بگم .دمت گرم.
    این مردم گمراه شدن اسیر دروغها شدن از شدت ناراحتی از داخلیا دست دوستی بسمت دشمنهایه خودشون دراز کردن و دارن تویه زمین دشمن بازی میکنن و به جنایت اسارییلیها مشروعیت میدن

   3. مدیر وبلاگ و همه عشق فلسطینی های که خودتان سرزمین ایران را به گروگان گرفته اید با شما ها قیر ایرانی های که فقط بلد هستید فارسی صحبت کنید هستم با شمای که بجای استناد به شاهنامه و اوستا مرجع اخلاقیتان قرآن عرابی که در خوده آن نوشته من به لیسان قوم عرب سخن می‌گویم…
    [با توجه به استفاده از الفاظ رکیک ، فحاشی و توهین ها مکرر ما بقی کامنت حذف شد]

    1. تقریبا 90 در صد کامنت شما با توجه به نامناسب بودن الفاظ و استفاده از کلمات رکیک حذف شده ، همین دو خط باقی مانده رو هر ایرانی بخونه متوجه میشه که قطعا این کامنت توسط یک “غیر” ایرانی نوشته شده!
     در ضمن ایرانی ها همیشه ملتی با ذکاوت و هوشیار بوده اند و علم ، حقیقت و ادب را به هر زبانی که بوده آموخته اند و این افتخار ایرانیان بوده و خواهد بود.

  3. تا وقتی سطحی ببینید سطحی هم تصمیم می گیرید. ماجرای کودکان سر بریده رو خودشون هم تکذیب کردن بعد هنوز در سرزمین ما براساس دروغ اولیه آنها پیش می روند. اونها و رسانه هاشون همین رو می خواستند که به مقصودشون هم رسیدند. و حالا که جماعتی ساده دل باور کردن خبرشون رو تکذیب کردن و چه خوب تونستن روی افکار افرادی موثر باشن.

  4. دوست عزیز
   خداوند در قرآن می فرماید ((و لا یقتلون النفس التى حرم الله الا بالحق.)) آنان انسانى را که خداوند ریختن خونش را حرام شمرده ـ جز به حق ـ نمى کشند. روایت معصوم در خصوص انسان بی گناه و مظلوم است نه یک قوم متجاهر و غاصب!
   هیچ کدام از ساکنان سرزمین های اشغالی آدم معمولی و به قول شما صلح طلب نیستند.
   اولا آدم صلح طلب سرزمین کسی را غصب نمی کند و مادامی که اینچنین باشد آدم معمولی نیست. ثانیا زن و مرد صهیونیست علاوه بر خدمت سربازی طولانی مدت، الزام قانونی دارد تا حدود 60 سالگی در خدمت احتیاط ارتش اسرائیل باشند. ثالثا جالب آنجاست اگر جان آدم ها را یکسان ببینیم که کشتن دویست نفر از نظر عده ای گناه نابخشودنی است حال آنکه کشتن بیش از 4000 نفر که فقط 3000 نفر زن و کودک هستند. از این بین 800 نفر یکجا در بمباران بیمارستان جان باختند ارزش خم به ابرو آوردن ندارد و پرداختن به آن را منفعت طلبی می دانند!!

   1. سلام و ادب
    تشکر از مسئول محترم سایت
    افتخار دارم مشتری انسان هایی هستم که اگرچه دستشون به ابزار مکانیکی و الکترونیکی هست ولی قلبشون و عقلشون با عواطف انسانی و الهی کار می کنه

  5. نیما جان خوشحالم که افرادی مثل تو هستند
   اشتباهی ۵۰۰ نفرو تو بیمارستان به کشتن بدی تازه مسوولیتشم نپپذیری…۵۰۰ نفر می‌دونی چند خانواده نابود شدن
   هنوزم پشت سر زنان و کودکان یا لونه های موش قایم شدن دم از آزادگی میزنم
   ننگ بر کسانی که اول جنگ شیرینی پخش کردن
   زنده باشی نیما جان

   1. شما هم سلامت و شاد باشید علی اقا و تمام دوستانی که برای انسانیت احترام قائلند فارغ از هر دین و مسلکی

  6. آقای نیما که نمیدونم نگاهتون به کدامین رسانه جعلی هستش هر روز که مثل بایدن تحریفات و توهمات سرهای بریده نتانیاهو رو تکرار میکنی بهتره یه کم چشاتو باز کنی و به رسانه های معتبر مثل رویترز و همون ان بی سی آمریکاتون مراجعه کنی و ببینی که هیچ مدرکی دال بر سر بریدن و تجاوز پیدا نشده و فقط برا مظلوم نمایی نتانیاهو و گول زدن امثال شماها روز اول روایت مظلومانه ساختن برا توجیه شروع تجاوزات خودشون. ضمنا کدوم فستیوال ساعت 6 صبح داره موسیقی اجرا میکنه که گفته شده دختران و پسران درجریان رقص و موسیقی توی فستیوال قتل عام شدن .اونقدر توی مرز فلسطین سرباز و مزدور اسرائیلی هست که برا قتل و عام همین سربازها کافی هستن و نیاز به بقیه نیست .شمایی که سربریدن های دروغین و تجاوزات ساختگی اربابتون نتانیاهو رو تکرار میکنید کاش همینقدر هم روایات سر بریده آقای مظلوممون امام حسین و دستان بریده سرورمون اباالفضل و کشتار کودکان و شیرخواران کربلا رو هم زبان به زبان منتقل میکردی. اونی که براساس ایدئولوژی فکری خودش روایات رو مرتب میکنه اینجا مشخص میشه. و درپایان باید بدونی که همون آمریکا و انگلیسی که بهشت شما بر روی زمین هست سالیانه چند میلیارد دلار برا تقویت نظامی و سیاسی کشورها و گروههای نیابتی خودشون و افزایش قدرت خودشون توی کشور های همسایه ایران و نزدیک ایران و چین و روسیه هزینه میکنن تا در مرز خودشون نیاز به جنگیدن نداشته باشن ولی اگه ایران برا افزایش قدرت بازدارندگی خودش توی کشورها و گروههای نیابتی خودش هزینه کنه میگید نه … نه … جانم فدای ایران . صدالبته هرلحظه و هرثانیه جانمان فدای ایران اما بی برنامه نمیشه بدون هزینه نمیشه.

  7. کیبوس محل آدمهای خیلی معمولی و صلح طلب نیست .اعضای کیبوتص‌ها نقش مهمی در دفاع از اسرائیل ایفا کرده اند. کیبوتص ها معمولاً در مناطق مرزی قرار دارند و بعضی اعضای آنها در نیروهای دفاعی اسرائیل خدمت کرده اند.دهه های 1950 و 1960، کیبوتص های توسط گروهی از نیروهای دفاعی اسرائیل به نام ناحال تأسیس شدند. ناحال یک گروه نظامی-میهنی است که در سال 1948 تأسیس شد. این گروه وظیفه دارد تا از مرزهای اسرائیل محافظت کند و همچنین به توسعه و آبادانی مناطق مرزی کمک کند.بسیاری از کیبوتص های ناحال در دهه های 1950 و 1960 در مرزهای اسرائیل تأسیس شدند مرز های که از لحاظ امنیتی ناامن و نفوذپذیر بودند.کیبوتص های ناحال نوع خاصی از کیبوتص هستند که به منظور توسعه و دفاع از مرزهای اسرائیل تأسیس شدند. این کیبوتص ها توسط سربازان وظیفه اسرائیلی تأسیس و اداره می شدند. کیبوتص های ناحال نقش مهمی در توسعه و دفاع از اسرائیل در اوایل تأسیس این کشور ایفا کردند.در جنگ شش روزه، زمانی که اسرائیل 800 سرباز خود را از دست داد، 200 نفر از آنها از اعضای کیبوتص بودند.

   اعتباری که اعضای کیبوتص‌ها در اسرائیل در دهه 1960 از آن برخوردار بودند در کنست منعکس شد. اگرچه تنها 4 درصد از اسرائیلی ها اعضای کیبوتص بودند،کیبوتص ها 15 درصد اعضای پارلمان اسرائیل را تشکیل می دادند.[۱۳]

  8. دوست عزیز یه کم مطالعاتت رو بیشتر کن مثلاهمه توی دنیا گفتن سر بریدن کودکان واسش هیچ مدرکی نیست اونوقت شما هنوز همون حرفا رو میزنی

  9. خداروشکر تمام ادعاهای حضرتعالی دروغ از آب در آمد و شرمساری این دروغ ها بر پیکره پیروان چنین تفکری جا می ماند.اگر یکبار به لبنان سفر کرده باشید و به مناطق خیام-صور -صیدا سر بزنید از جنایات قومی که افرادی سخنگوی آنها هستند تنفر پیدا میکنید.حتی مردمان این مناطق از خوردن غذای بسیار ساده حمص محرومند.ننگ بر افرادی که از چنین تفکرات و رفتارهایی دفاع میکنند.

 2. با عرض سلام و تشکر از تیم آفتاب رایانه

  رزالت و پستی قوم یهود (صهیونیست ها) آن گونه است که خداوند در قرآن آنها را دشمن ترین افراد نسبت به مسلمانان معرفی می کند. تکلیف مسلمانان که از قبل مشخص بود لیکن کیفیت و نحوه جنایاتی که امروز بعد از 75 سال از اشغال و به بن بست رسیدن همه طرح های سازشکارانه با اسرائیل در غزه درحال رخ دادن است، هر انسان بی تفاوتی را هم نگران و دلسوخته می کند. از دید انسانی، این جنایت اسرائیل و حمایت کشورهای غربی که با حضور مستقیم بالاترین مقامات آنها در سرزمین اشغالی صورت گرفته بی سابقه و بی نظیر در تاریخ بشریت است که صد البته با ازاله این غده سرطانی در آینده نزدیک و تشکیل کشور مستقل فلسطینی با مشارکت همه ادیان و ساکنان تاریخی آن سرزمین، قیافه این جماعت دیدن دارد.
  یادمان نمی رود همین جماعت سال گذشته برای سکته مغزی یک دختر جوان چه پروپاگاندا و چه دروغ ها که نبافتند و چه جوایز به اصطلاح حقوق بشری که بین خود تقسیم نکردند. اما امروز کشتار بیش از 4000 نفر انسان در طول یک هفته که 3000 نفر زن و کودک هستند اصلا و ابدا مصداق زن زندگی آزادی نیست!!! چون آنها از قبل تعریف خود را از انسان و حقوق بشر کرده اند و هر منطق خلاف آن محکوم به نابودی با اغتشاشات سازمان یافته یا بمبهای آمریکایی GBU31 است.

 3. بسیار زیبا گفتید.
  صد سال است که ملتی بی خانمان شد و به بهای فروش تنها دو درصد از خاک هفتادمین سال است تنها در ده درصد خاک خود زندگی می‌کند. رژیمی دژخیم به هیچ اخلاقی بایبند نیست و هر روز قطعنامه های بی شرمانه سازمان ملل ظالم را زیر پا می‌گذارد. هفتادوپنجمین سال تأسیس شومش را جشن می‌گیرد و در تمام سالیان روزانه جنایت کرده. زنبوری که در حال مرگ است نیش می‌زند اما ملت فلسطین را مجرم می‌کنند که چرا نیش زدی! منطقی و احساسی اسرائیل محکوم است.
  ارجاع به “به عبارت دیگر و حسام زملط در یوتیوب” تهیه شده توسط بنگاه خبر پراکنی بریتانیا

 4. ممنون از تیم آفتاب که در برابر این حجم از عریانی و فضاحت سازمان های به اصطلاح بین المللی و نظم نوین جهانی و حقوق بشر (در واقع اینها ما و خیلی افراد دیگر در کره زمین رو جزو بشر حساب نمی کنند و فرقی با مرغ تو سر بریده شدن نداریم.) در برابر این جنایات سکوت نکردند و نشون دادند فقط کاسب یا مهندس نیستند بلکه اولا انسان هستند. تسلط رسانه ای و محتوایی و تهی کردن ذهن ها از قوای استدلال و کور کردن چشم دل و وجدان در برابر حقایق یکی از موفق ترین پروژه هایی بود که به عنوان زیرساخت طی این سالها در همه دنیا اجرا کرده بودند. در واقع بسیاری از افراد دنیا فقط روایات این جنایتکاران شیک پوش و جذاب رو از مسایل میشنیدند تا جایی که اگر میخواستند کل دنیا به جای جنایاتی که در حق جمع زیادی از انسان ها در عراق و افغانستان و فلسطین و سوریه و یمن و لبنان و ایران و بخش هایی از افریقا مرتکب میشدند فقط به جام جهانی یا المپیک یا کنسرت فلان بوزینه یا عملیات نجات یه سگ یا گربه از گودال توجه میکرد. جنگ روسیه و اوکراین و صحبت ها و تصمیمات و کارهای بعدش تا حدی تلنگری بود که همه چیز سیاسی و امنیتی هست و نسبی. اینجا چون بمب و موشک رو سر زنان بلوند و چشم آبی فرود میاد و برنامه ناتو به هم خورده داستانش با غرب آسیا فرق میکنه. زن و کودک اروپایی فرق داره با زن و کودک غرب آسیا یا افریقا. چون با روسیه مخالفیم در این جنگ در ورزش و هنر و اقتصاد و هر جایی که بتونیم محدودشون میکنیم و ضربه میزنیم. دارو هم اگر بتونی نمیگذاریم به کودکانشون برسه. حالا دیگه بحث های حقوق بشری هم در اونجا پررنگ میشه و جایزه به هر کسی میدن که بهتر بتونه لگد بزنه. اما این ماجرای جنایات بی سابقه و وحشیانه ای که در غزه در حال وقوعه مخصوص اون خاک گرفته ترین و مسخ شده ترین وجدانها با پروپاگاندای رسانه ای و محتوایی غربه. اینقدر جنایات حدی هست و اینقدر روش رسانه ای و تبلیغاتی در خون شوری و تبرئه صهیونیستها تکراری و بی اساسه و مثل همیشه مبتنی بر انبوه دروغ و بمباران دروغه که خیلیها دیگه قبول نکردند و آگاه شدند و امیدوارم از اینکه اینترنشنال و منوتو و بسیاری دیگه از رسانه ها که به وضوح تحت تملک و هدایت صهیونیستها و دشمنان ایران هستند تمام و کمال در کنار اسرائیل هستند عده ای بفهمند که چه حجمی از دروغ و تحلیل انحرافی در مسایل مختلف کشورمون اینها به خوردمون دادند و اساسا اینها رسانه هایی به مراتب عریان تر از امثال بی بی سی موزی هستند و از این واضح تر نمیشد خودشون رو مفتضح کنند و نشون بدن که یه لشگر تمام عیار برای جنگ با روح و روان و آرامش و قوای تحلیل ما هستند. فکر کنید و مقایسه کنید مدل رفتارشون رو با رفتاری که در خصوص اتفاقات پارسال ایران داشتند. همه سازمانهای جهانی و بسیاری کشورها و رسانه هاشون و سلبریتی ها و ورزشکاران و … کاش از دل این حوادث و جنایات و غوغاهای عالم حداقل یه نفعی ببریم و ببینیم و بفهمیم واقعا تو چه دنیایی زندگی میکنیم و چه کسی دوست و چه کسی دشمن ماست.

 5. سلام
  فعلا حداقل مویه ای که میتوان کرد، گفتن درد دل دل زخم خورده بصورت نوشتار است که شما انجام دادید. صد درود و سلام بر شرف و انسانیت شما.
  در این پیچ تاریخی که ما انسانها از گفتن انسان بودنمان در مقابل حیوانات شرم داریم و عرق خجلت بر جبین، امید دیدن آفتاب رهایی بخش بشر از ظلمت شیاطین مایه آرامش دلهاست.

 6. با سلام. در روز اول جنگ همین فلکه اطلسی در حال سرور و پخش شربت و شیرینی بودند.
  نمیشه خشونت و رفتار غیر اخلاقی یک طرف رو تحسین کرد و طرف دیگر رو محکوم کرد.
  بمباران مناطق مسکونی را محکوم کرد ولی کشته شدن افراد غیر نظامی را به استدلال اینکه یک قومی هزاران سال پیش به پیامبر خود دروغ بسته، باور نکرد.
  انگار بگی حشد الشعبی نوادگان همان قوم هستند که به امام حسین (ع) وعده‌ی یاری دادند ولی خیانت کردند.
  من دهه شصتی هستم ولی خوشبختانه نسل جوان به راحتی ما زیر بار هر حرفی نمیره.
  در پایان:
  Let’s Just agree to disagree

  1. سلام
   گویا مطالعه عنوان مطب و لینک ها درج شده را فراموش کرده اید: “Castle Doctrine” این یک منطق و قانون ساده است که سال ها آمریکایی دارند بهش استناد می کنند که البته شما می توانید آن را هم نپذیرید ولی عدم پذیریش آن باعث نمیشه درصورت ورود بدون اجازه به املاک دیگران در آمریکا مورد اصابت گلوله قرار نگیرید!
   در خصوص امام حسین (ع) احتمالا با مدل فکری شما نعوذبالله ایشان هم محکوم هستند چون قبل از شهادتشون تعداد زیادی از افراد دشمن را به درک واصل کرده اند که البته با سازش، پذیرفتن ذلت و بیعت با یزید می توانستند جان خودشون و بقیه آدم ها را حفظ کنند که نکردند!!! پس وقتی مدل فکری من و شما فرق داره دیگه بررسی سایر موارد و بحث کردن بیفایده است.

  2. با سلام
   نیک می دانید بیش از 75 سال سرزمین فلسطین با وقیحانه ترین شکل ممکن اشغال و صاحبان آن سرزمین یا کشته و یا آواره شده اند. تمام مذاکرات سازش کاری برای ایجاد دو دولت مجزا در آن سرزمین، با طمع حیوانی صهیونیست ها ناکام مانده و با شهرک سازی در سرزمینی که بر اساس توافقات سازش و با رای سازمان ملل به فلسطینی ها واگذار شده عملا کوچکترین حقی برای زندگی آنها قائل نیست؟ آیا شما پروتکل دانشوران یهودی را مطالعه کرده اید؟ آیا شما از آموزه های تلمودی که غیر یهود را حیوان و برده یهودیان می داند چیزی می دانید؟ آیا می دانید عید پوریم در سرزمین های اشغالی به چه دلیل و چه مناسبتی جشن گرفته می شود؟ پاسخ: کشتن وزیر و تعداد زیادی از ایرانیان در زمان خشایار شاه با تحریک دو یهودی به نام استر و مردخای!!
   حال شما که صاحب خرد هستید بفرمایید با گل و شیرینی آیا امکان پس گرفتن حق مسلم آن مردم مظلوم وجود دارد؟ آیا شهرک نشینان صهیونیست را غیر نظامی می دانید حال آنکه پیشرفته ترین سلاح های انفرادی و خودکار در اختیار تمام افراد آنجاست به گونه ای که وقتی در کوچه و خیابان تردد می کنند انسان یاد فیلم های وسترن می افتد. آیا می دانید ساکنان سرزمین های اشغالی (زن و مرد) تا 65 سالگی عضو احتیاط ارتش اسرائیل هستند؟
   به عنوان یک دهه شصتی عرض می کنم:
   نسل جوان ما آگاه تر از این است که فریب پروپاگاندای رسانه های فراوان و در اختیار امپراتوری صهیونیسم را بخورد و با افتخار و به دلایل مختلف از دینی و انسانی گرفته تا دشمنی در عمق ایران باستان، ضد صهیونیسم و حامی مظلومان فلسطین است.

  3. پاسخ به طاهر محمدپور شیرازی عزیز
   افرین افربن من ناراحت بودم همیشه این نسل جدید فقط فکر الکی خوشی هستش تا مطلب شمارو دیدم خوشحال شدم که نه اشتباه فکر میکردم درود به شرفت درود به پدر مادرت که چنین فرزند صالحی بزرگ کردن ، ♥️♥️♥️♥️♥️

  4. این خوشحالی بابت از پا در آوردن سربازان رژیم و شکست ادعای شکست ناپذیری بود نه کشتن افراد غیر نظامی.ضمنا تلفات غیر نظامیای رژیم چند نفر بوده و فلسطین چقدره؟دهه 60 که دستگاه تبلیغاتی روش سواره هر چیزی رو قشنگ می پذیره و زیر بار هر ننگی میره

 7. سلام و عرض ادب ، تشکر ویژه بابت موضع گیری به حق و به جای شما در برابر این مسئله ی غمبار که دل هر انسان آزاده ای رو بدرد میاره . اگه حق طلب باشیم مطمئناً بسیاری از حقایق رو میشه به روشنی مشاهده کرد. درنده خویی رژیم جعلی اسرائیل و حمایت وقیحانه و بی چون و چرای غرب و آمریکاو اذنابشون از این جنایات و سکوت سازمانهای مدعی حقوق بشر و …. به روشنی ماهیت کثیف این جماعت رذل و جنایت کار رو نشون میده. واقعاً تا کی باید فریب رسانه های دروغگوی غرب و امثالهم رو بخوریم ؟!!!!!!!! برای کسی که راحت خون انسانهای بیگناه رو می ریزه دروغ گفتن ساده ترین کار ممکنه.
  ان شا الله به زودی زود شاهد سرنگونی بساط ظلم این جماعت زورگو و جنایتکار و همدستاشون باشیم.

 8. با سلام، لطفا” فضای علمی سایت رو سیاسی نکنید. اینجور مسائل اصلا” ربطی به این سایت نداره.

  1. هر فضایی قبل از اینکه ویژگی هایی مثل علمی یا اقتصادی یا فرهنگی یا تفریحی یا… داشته باشه وقتی عنصر موثر و فعال و تشکیل دهنده آن انسان هست مقدمتا انسانی هست و بعد ویژگی های دیگه رو میشه بهش اختصاص داد. بهترین دی الکتریک ها و ایزولاتورها هم در بارها و پتانسیل های بزرگ رد میدن و حد ایزوله کردن ذهن و سایت و هر موقعیت دیگه انسانی چیه؟اتفاقات اخیر هر ایزولاتوری رو شرمنده میکنه. خیلی ندرتا ممکنه یک سایت فروشگاهی اینطور خودش رو در معرض قضاوت طیف های مختلفی از تفکرات و سطوح فهم مشتریانش قرار بده و بنده از این بلوغ و استغنای سایت آفتاب لذت بردم. به جا و تحسین برانگیز بود.

   1. دوست عزیز، اگه در این مورد دغدغه داری میتونی عازم فلسطین بشی و اونجا با اشغالگر بجنگی، با بحث کردن تو ایران هیچی عاید مظلوم نمیشه. هزار سال هم اصطلاحات علمی رو وارد مسائل انسانی و یا سیاست بکنی ذره ای در حال فلسطینی ها اثر نخواهد داشت، کار به عمل برآید.

  2. @اصغر گلابی
   دوست عزیز بد نیست گاهی توییت های ایلان ماسک رو هم مطالعه بفرمایید

 9. متاسفانه وقتی کسی نخواهد موضوعی رو با همه ابعادش مشاهده کند هرچه دیگران هم بگویند فایده نخواهد داشت ، یادمان باشد موضوع انسانیت فرای مسائل قومیتی است و این همه پیامبر امدند تا ما ادم شویم این یک و دو دوستانی که دم از مظلومیت و سرزمین غصب شده میزنند لطف کنند یک ساعت از منابع مختلف نه لزوما منابع داخلی در خصوص تاریخچه فلسطین در نت تحقیق کنند یا اگر همان هم دشوار است فیلم kingdom of the heaven رو ببینند شاید کمی موضوع مشخص تر شود نمیشود همه عالم دروغ بگویند فقط ما راست بگوییم و بس !
  راستی چرا رگهای غرور و تعصب مذهبی شما برای مسلمانان ایغور نبض ندارد یا مسلمانان میانمار ؟ یا مسلمان چچن ؟

  1. توصیه می کنم عنوان مطلب و لینک های مندرج در متن رو مطالعه کنید، هیچ تعصب مذهبی در کار نیست دوست عزیز، تفاوت مردم با هم در “آستانه” ظلم پذیری هست، فجایع اخیر آنقدر “مستمر” و “عریان” هست که اگر کسی ذره ای انسانیت داشته باشد حداقل از اقدامات ظالم دفاع نمی کند.

  2. بله با صحبت در این محل به کسی معرفتی منتقل نخواهد شد اما این عکس العمل ها ارزشمنده و نشان از زنده بودن وجدان و انسانیت در افراد داره و ما فقط آنچه هستیم رو تراوش میکنیم. از شما هم میخوام که به جای دنبال کردن بی بی سی و اینترنشنال و منوتو و فیلم و سریال یه بررسی در رسانه هایی که با پول صهیونیستها اداره نمیشن یا وامدارشون نیستند بکنی تا ذهنت با فضای بزرگتر و آزادتری آشنا بشه. در مورد یکی دو تا هم که گفتی بنده خواستم تذکر بدم که برعکس فرمودید. شما و یکی دو نفر دیگه اینجا دم از مظلومیت اسرائیل زدید و اکثریت دوستان دم از مظلومیت فلسطین زدند. در مورد ایوغور و چچن و میانمار هم بارها در فضای مجازی اینها پاسخ داده شده و متاسفانه شما اینقدر منابع محتواییتون کانالیزه و محدوده که تو این هفت هشت سال هنوز با این پاسخ ها مواجهه نداشتید. یه مقدار سرچ کنید کامل جوابتون رو میگیرید. از جمله نقش اویغورها و چچنی ها در سوریه و داعش و همکاری هاشون و حمایت هاشون با سازمان منافقین و سایر دشمنان ایران بر علیه ملت و کشور ایران و بازیشون در پازل اسرائیل و سازمان های جاسوسی غرب. قرار نیست هر کس یه برچسب مسلمون داشت ما راه بیوفتیم دنبالش کما اینکه خیلی از جنایات و خیانت های دهه شصت بر علیه کشور و مردم ایران مستقیم یا غیرمستقیم توسط هموطنان به ظاهر مسلمان صورت گرفته. یه تعدادی از همین مسلمان ها شب و روز التماس میکنند امریکا به ایران حمله کنه و بمباران کنه همه جا رو. هر خیانتی هم بتونند بر علیه ایران انجام میدهند. البته که بنده اون مسلمون سنی غزه رو به لحاظ انسانیت و شرافتش نزدیکتر و دوست تر به خودم میدونم تا برخی مسلمان هایی که باهاشون از قضا در یک منطقه جغرافیایی متولد شدم. خدا همه ما رو هدایت کنه و ذهن و قلبمون رو از اسارت و کینه و گمراهی نجات بده انشاالله.

  3. نیمای عزیز، یکی از شاهدها امروز از غیب رسید و اویغورهای عزیز و مظلوم شما که نگران و مدعی بودی بابت حمایت نشدن ازشون در کنگره جهانی اویغور، این به ظاهر و اصطلاح مسلمانان، از حملات اسرائیل حمایت کرده و حماس رو محکوم کرده اند. عمو جان همونطور که دوستان دیگر فرمودند یکم فضای دریافت اطلاعاتتون رو گسترش بدید راحت تر از این باتلاق ادراکی که با رسانه هاشون برای امثال شما ایجاد کردند خارج میشید و انسانیتتون رو نجات میدید. همین رهبر اویغورها پای ثابت گردهمایی های سازمان منافقین برای سخنرانی و حمایت ازشون هست. خب هر گردی گردو نیست و بر هر اقدام یا عدم اقدام دلایل متعددی مترتب هست که من و شما اکثرش رو شاید ندونیم. فقط امثال بنده بر اساس چند دهه هدایت کشتی در این دریای طوفانی و متلاطم به کشتی بانان بیشتر اعتماد داریم تا سو ظن و شما با هزاران شبهه و دروغی که روزانه دریافت میکنید و نوش روح و روانتون میکنید ساده ترین پدیده های طبیعی رو هم به سو مدیریت و فشل بودن یا ناراست بودن ارتباط میدید. البته حسن ظن ما منافاتی با انتقاد به عملکردهای غلط نداره و بیشتر ناظر به دیدگاه نسبت به کلیت و کلان موضوع کشور و غلبه بر انواع توطئه ها و نقشه های شوم و جنایتکارانه ای هست که برای ما کشیده بودند هست. موفق باشید.

 10. سلام وقت بخیر.عبادات قبول.
  دمتون گرم.
  مسلمون باید موضع خودش رو صریح بیان کنه
  تولا و تبری
  یا علی

 11. مدیر عزیز قلم شیوایی دارید جملات و واژگان منقلب کننده ای ذر دفاع از ارمان برادران و خواهرانتان در هزاران کیلومتر انطرف تر به تحریر دراوردید که البته این روزها در ایران ویران شده ما اگر نفعی در چیزی نباشد عملا همگان ان چیز را حتی اگر استخوانی در گلو باشد با تمام توان نفی میکنند
  به این تا بحال فکر کرده اید که از سال 96 تا 1401 چند بچه کودک نوجوان جوان میانسال پیر مرد و زن هموطن مان توسط قوای سرکوبگر حاکمیت با خونسردی تمام و در روز روشن به خاک و خون کشیده شدند ؟ تابحال به این فکر کرده اید چند تن از انان از خریداران باوفای افتاب رایانه بوده اند که دیگر از ایشان خبری نیست ؟
  استاد جایی فرمودید رسول اکرم فرموده : مردم آنگاه که ظالم را ببینند و او را باز ندارند، انتظار می رود که خداوند همه را به عذاب خود گرفتار سازد.
  شما که برای عرب خرقه جر میدهید و از رسولتان جملات قصار از دل تاریخ بیرون میکشید چرا برای در تنهایی مردن جوان هموطن حرفی برای گفتن ندارید ؟
  والله که اگر اندک ایمانی در دلمان ماند ان ایمان ایمانی جز ایمان به نزدیکی روز تلافی نیست

  1. اینکه فکر می کنید این چند جمله در دفاع از عرب است برای شما متاسفام که انسانیت را در همان محدوده تصورات ذهنی و آریایی خودتان اسیر کرده اید.
   هیچ اعتراضی را علیه هیچ جنایتی نمی پسندید چون عقیده دارید همه باید مثل شما فکر کنند و هر کس مثل شما نیست علیه شماست!
   اگر در همه این سال هایی که دو هم وطن به جان هم افتاده اند و ایران در سوگ نشسته است، شما رد پای خباثت “بیگانه” را ندیده اید باز هم برای شما متاسفام …

  2. جناب مهران آریایی اصل، به جز اینکه بخش های عمده کلامتان بلغور شده نشست های تحلیلی ایران اینترنشنال و منوتو و سایر رسانه های فارسی اسرائیل هست باید خدمتتان عرض کنم که خود غربی ها صدها بار اعتراف کردند که در تمامی چالش های اینچنینی که در ایران طی چهل سال گذشته رخ داده طراح و بازیگردان اصلی بوده اند و اینکه کشور در شرایطی قرار بگیرد که چنین فضای زد و خورد کشت و کشتاری ایجاد بشود تا جایی که عوامل خودشان عموما دنبال کشته سازی بوده و هستند. چند کودک و زن و پیر و جوان؟ کدامش به جز داخل اینترنشنال و منوتو ثابت شد کار حکومت بوده؟ با کدام ادله و شواهد؟ چند تن از مشتریان وفادار آفتاب رایانه در این سالها توسط حکومت به خاک و خون کشیده شده اند؟ فکر کردی اینجا لاین منوتو هست و ما هم یه جفت گوش مخملی داریم که اینجا دیگه برای ما اینطور مینویسید؟ این ادبیات و نحوه بیان و “عرب و فارس” کردن و “کشتار حکومت” و عبارت “رسولتان” و “روز تلافی” به صورت جامع و کاملی پروفایل سربازان واحد 8200 اسرائیل هست و اگر واقعا ایرانی هستید که بعید میدونم، باید از این بابت بهتون تبریک بگم چون شما با کیفیت خوبی برای صهیونیسم خرقه جر میدهید و از دل هزاران دروغی که روزانه تولید میکنید جملات قصار برای تحمیق دیگران بیرون میکشید. اشتباه تشریف آوردید جناب، بروید به همان گروه های خودتان در تلگرام.

  3. شما نیز قلم دلربایی دارید جناب مهران و به خوبی و زیبایی دروغ های دشمنان قسم خورده این مرز و بوم را در خصوص به خاک و خون کشیده شدن ابناء ایران و مشتریان باوفای آفتاب رایانه توسط حکومت به رشته تحریر درآوردید. مشکل همینجاست که قرار است ما این اکاذیب را بدون هیچ شاهد و سند و مدرکی فقط چون دشمنان این سرزمین ادعا میکنند باور کنیم اما چشممان را به روی جنایت هایی که سالهاست در مقابلمان و بر علیه این ملک و ملت و مملکت ایران و سایر ملل منطقه انجام میدهند ببندیم. اینان از هیچ حوزه ای اعم از فرهنگ و اقتصاد و دارو و حمله نظامی و تروریسم و تجزیه طلبی و فریب و نیرنگ برای ضربه زدن و تسلط بر این ملت ها مضایقه نکرده اند و هر چه توانستند انجام دادند. امروز هم با چشمانمان شاهد جنایت بزرگی بر علیه ملتی مظلوم و اسیر دست این غاصبان جنایتکار و خدایگان دروغ و نیرنگ هستیم اما باید اینهایی که خودمان از ظلم و عداوت دشمنان حس کرده ایم و دیده ایم را نادیده بگیریم و به توهماتی که قاتلان و جانیان صهیونیست در رسانه هایشان به خوردمان میدهند توجه کنیم. این حقیقت را نبینیم و آن توهم را حقیقت بپنداریم. هر کسی برای آرمان خود خرقه چاک میدهد، گوارا باد بر ما که خرقه برای انسان و انسانیت چاک میدهیم و جملات قصار رحمه للعالمین و نبی خاتم را به زبان میآوریم، نه اینکه خرقه برای جایتکارترین و پست ترین اقوام تاریخ و پلیدترین دشمنان این مرز و بوم چاک دهیم و دروغ های شاخدار و ادعاهای باطلشان را از دل تاریخ بیرون بکشیم و شرافت و انسانیت و عقل و منطق و قلم را به هرزگی بکشیم. روز تلافی برای این جانیان فرارسیده و مجال دیگری نخواهند داشت انشاالله.

 12. بنام خدا
  مطلبی را از بزرگی می خواندم یادم هست در دوران جوانی و نوجوانی آنچنان آنرا فهم نمی کردم ولی با اتفاقاتی که در چند سال اخیر افتاد از دوباره مطالعه کردن آن شگفت زده شدم لطفا به این پیام توجه فرمایید ” و شهید یعنی حاضر، كسانی كه مرگ سرخ را به دست خویش به عنوان نشان دادن عشق خویش به حقیقتی كه دارد می میرد و به عنوان تنها سلاح برای جهاد در راه ارزش های بزرگی كه دارد مسخ می شود انتخاب می كنند، شهیدند حی و حاضر و شاهد و ناظرند، نه تنها در پیشگاه خدا كه در پیشگاه خلق نیز و در هر عصری و قرنی و هر زمان و زمینی و آنها كه تن به هر ذلتی می دهند تا زنده بمانند، مرده های خاموش و پلید تاریخند و ببینید كه آیا كسانی كه سخاوتمندانه با حسین (ع) به قتلگاه خویش آمده اند و مرگ خویش را انتخاب كرده اند، در حالی كه صدها گریزگاه آبرومندانه برای ماندنشان بود و صدها توجیه شرعی و دینی برای زنده ماندنشان بود، توجیه و تاویل نكرده اند و مرده اند، اینها زنده هستند؟
  آیا آنها كه برای ماندنشان تن به ذلت و پستی رها كردن حسین (ع) و تحمل كردن یزید دادند؟ كدام هنوز زنده اند؟هركس زنده بودن را فقط در یك لش متحرك نمی بیند، زنده بودن و شاهد بودن حسین (ع) با همه وجودش می بیند، حس می كند و مرگ كسانی را كه به ذلت ها تن داده اند، تا زنده بمانند، می بیند.آنها نشان دادند، شهید نشان می دهد و می آموزد و پیام می دهد كه در برابر ظلم و ستم، ای كسانی كه می پندارید: «نتوانستن از جهاد معاف می كند»، و ای كسانی كه می گویید: «پیروزی بر خصم هنگامی تحقق دارد كه بر خصم غلبه شود»، نه! شهید انسانی است كه در عصر نتوانستن و غلبه نیافتن، با مرگ خویش بر دشمن پیروز می شود و اگر دشمنش را نمی كشد، رسوا می كند.و شهید قلب تاریخ است، همچنان كه قلب به رگهای خشك اندام، خون، حیات و زندگی می دهد. جامعه ای كه رو به مردن می رود، جامعه ای كه فرزندانش ایمان خویش را به خویش از دست داده اند و جامعه ای كه به مرگ تدریجی گرفتار است، جامعه ای كه تسلیم را تمكین كرده است، جامعه ای كه احساس مسوولیت را از یاد برده است و جامعه ای كه اعتقاد به انسان بودن را در خود باخته است و تاریخی كه از حیات و جنبش و حركت و زایش بازمانده است، شهید همچون قلبی، به اندام های خشك مرده بی رمق این جامعه، خون خویش را می رساند و بزرگترین معجزه شهادتش این است كه به یك نسل، ایمان جدید به خویشتن را می بخشد.شهید حاضر است و همیشه جاوید.” فوق العاده بود لطفا تک تک کلمات و واژه ها را تحلیل کنید شما همگی عالی هستید انشاالله موفق و موید باشید

 13. سلام. چقدر خوبین شما. باعث افتخارم هست که از سایتتون خرید میکنم.
  توی زمانه ای که جنگ رسانه باعث شده خنجر زدن به حق افتخار باشه (از سلبریتی ها تا ما مردم عادی) شما یک تنه مرز انسانیت رو برقرار کردین. همینطور شریف بمونید. به یاری حق دیر نیست که این سرطان جهانی بساطش جمع بشه و اون وقت هست که چشممون به حقیقت واقعی روشن میشه. الهم عج لولیک …

 14. تاسف داره مردم زرنگ کشو ما دروغهایه دشمنهایه خودشون رو باور کردند
  تاسف داره که جایه ظالم و مظلوم رو عوض کردن.
  جنایت اسراییلیها بر مردم هیچ کجای دنیا پوشیده نیست گواه حرفمم کامنتهای پستهای سران رژیم ظالم اسراییلی هست از ترک فرانسوی مالزیای حتی ادم معروفهاشون هم لقب اسارییل قاتل رو دادن بهشون . حتی به مردم کشو ما که طرفداری میکنن میگن هدف بعدیه این بی رحم ها کشور شماست !!
  اما بازم ایرانیها در نهایت حماقت طرفداری میکنن.
  ولقعن چی باید گفت بهشون !!!!

 15. ظالم و ظالمان همیشه همه جا هستند و ما فقط انچه را که به نفعمان هست بیان میکنیم باشد که شجاعت جای ترس و حق گویی جای باطل گویی رو بگیرد
  سیاسیون منفعتش را میبرند و مردم بیگناه رنج و عذابش را میبینند حال چه این جنایت ها در فلسطین باشد و چه در اسرائیل و چه در اکراین و چه در چین و چه در روسیه و چه در سوریه و چه در عراق و چه در افغانستان و چه در پاکستان و چه در ایران خودمون و چه …..
  میبینید هنوزم هستند مظلوم همیشه مظلوم خواهد ماند تا وقتی که تو دیدت سیاسی باشد و منفعت گرانه و الا هیچ انسانی از هیچ قومی بر دیگری برتری ندارد
  ظلم پذیر بودن بخشی از روزمره ما شده و بس
  سخن کوتاه کنم و مخلص کلام اینست که شیخ اجل میفرماید
  بنی‌آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش ز یک گوهرند
  چو عضوی به‌درد آورَد روزگار دگر عضوها را نمانَد قرار
  تو کز محنت دیگران بی‌غمی نشاید که نامت نهند آدمی

 16. از موقعی که دیدم بالای صفحتون نوشتید هو الرزاق و با عقایدتون آشنا شدم فقط از شما خرید میکنم همچنین به دوستانم هم سفارش کردم.درود برشما ای انسان آزاده

 17. ای کاش یه کم واقع بین باشید.فکر می کنید این حجم از تنفر مردم ایران نسبت به مردم فلسطین از کجا آمده؟فکر می کنید واقعاً مردم از دیدن وقایع جنگ اخیر لذت می برند یا واقعاً علاقه ای به رژیم اشغالگر دارند؟قطعاً چنین نیست.خیلی خوشبینانه این مثال رو میزنم: خانواده ای رو در نظر بگیرید که پدر خانواده بجای تأمین نیازهای اولیه فرزندانش (خوراک،پوشاک،ازدواج و…)، فقط به فکر انجام امور خیریه و رسیدگی به حال یتیمان محل باشه.بنظر شما فرزندان این پدر چه حس و حالی نسبت به فقرا و یتیمان پیدا می کنند؟ این مثال مصداق حال مردم ایران هست.

  1. ای کاش شما یکم واقع بین بودید و به جای در نظر گرفتن جامعه آماری خانواده و دوستانتون و مدیایی که توش سیر میکنید به واقعیت جامعه نگاه میکردید. البته که این مشکل ریشه ای هست و تا بند نافتون رو از این رسانه ها و دریای خروشان دروغ که در مغزتون میکنند قطع نکنید در همون هپروت ادارکی خواهید بود. یاد آمار و ارقام شورش پارسال افتادم که همه شهرها سقوط کرده بود و نود درصد مردم طرفدار این شورش اسرائیلی آمریکایی بودند و مسئولین هم فرار کرده بودند ونزوئلا. اون اعداد و ارقام و توصیفات هم پارسال از طرف این جماعت به عنوان اینکه واقع بین باشید همه مردم طرفدارمون هستند مطرح میشد اما در نهایت گل سرسبد و منتخب شورای اپوزیسیون یعنی رضا پهلوی خائن و دلقک بعد از یه سال گذشت از کمپین وکالت میدهم، طرفدارانش به پونصدهزار نفر تو کل دنیا هم نرسید ولی هنوز میبینم این جماعت فکر میکنند در اکثریت هستند و شما سیر در هپروت رو ببین تا کجا ممکنه انسان رو به خطا بیندازه. همه عبارات دیگه اعم از “تنفر” و “تامین فقرا و یتیمان محل به جای بچه ها” هم از همون دریای دروغ نشات میگیره و شما اصلا نمیدونی که واقعا حمایت از این گروه های مقاومت که در نهایت هم امنیت همه مردم از جمله شما رو تامین کردند و به کشور قدرت داده به چه صورت بوده و رقمش واقعا چقدر بوده. آنچه که رسما اعلام شده بود رو اگر بین بیش از هشتاد میلیون ایرانی تقسیم کنند شما باهاش یه وعده ساندویچ هم در سال نمیتونی بخری اما به ازاش در سایه امنیتی که حاصل کرده به جای واقع بینی میشینی اینترنشنال و منوتو میبینی و میای از این حرفها میزنی. کمپین حریفت منم در خود ایران ظرف سه چهار روز بیش از شش میلیون نفر توش ثبت نام کردند. اینو با اون یک سال و پونصدهزار نفری که خیلیاشون ایرانیهای خارج از ایران بودند مقایسه کن. تو همین گروه ببین چند نفر مثل خودت پیام گذاشتند؟ اینا واقع بینی نیست نه؟ به مدل خودتون اگر بخوام آمار بدم و واقع بین باشم این افرادی که شما توصیف کردید شاید یک درصد مردم ایران هم نباشند و مصداق حال مردم ایران در خصوص فلسطین واقعیاتی هست که در جامعه و بین مردم عادی با وجود سختی ها و مشکلاتی که دارند بروز داره و شما نمیبینی و چند تا بازیگر و کارگردان و ورزشکار و استاد دانشگاه که عمدتا شخصیت سلبریتی و جلب توجه کنندگی دارند تا تخصصی معیار جامعه آماریتون هست.

  2. سلام
   برادر من وقتی ما هنوز سر مسایل متفرقه بحث میکنیم و فکر میکنیم باید نقطه مقابل هم قطارهامون باشم حتی وقتی مسیر و مقصدمون یجاست، به جایی نمیرسیم نه تو زندگی جمعی نه حتی تو زندگی شخصیمون خود بحث که دیگه هیچی

   فکر نکنم کودک کش بودن و غاصب بودن رژیم صهیونسیتی برای هیچ گروهی تو این کره خاکی پوشیده باشه و فکر نکنم هیچکدوم از مایی که داریم با هم صحبت میکنیم نظر دیگه داشته باشیم

   و درضمن دولت پدر ما نیست کارگذار ماست اگر ما خواسته هامون رو درست انتخاب کنیم و انجام بدیم اون هم راهی به جز فرمانبرداری نداره

 18. در دنیایی که افراد برای آسیب ندیدن سود و منفعت شخصیشون در مقابل ابتدایی ترین پله های انسانیت سکوت می کنند. دیدن مطلب شما بنده رو بسیار امیدوار کرد ، ان‌شاءالله زندگی پر پرکتی داشته باشید .

 19. سلام
  صادقانه بگویم هیچ انتظاری نداشتم تا در سایت تجاری شما در این موارد مطلبی ببینم
  واقعا تعجب آور بود
  اما جای امیدواری است که هنوز انسانیت و شرافت
  بر پول می چربه
  ممنون

 20. در مورد اشغال کردن یک سرزمین همیشه برام سوال بوده که کی واقعا مالک یه سرزمینه؟ مثلا قوم یهود که هزار سال قبل از ظهور اسلام در این سرزمین بودن به سرزمین حق دارن یا مردم فلسطین؟ یا مثلا همین ایران خودمون یه زمانی تمامی کشورهای اطراف رو در بر میگرفت.الان هیچکس نمیتونه انکار کنه که عراق و ترکیه و افغانستان و پاکستان و بحرین و …. زمانی ملک ایرانیان بودند و با جنگ و هزار مورد دیگه الان به نام کشور های دیگه حتی برای ایران شاخ و شونه هم میکشن.ایا ما الان میتونیم چون مالک اصلی این سرزمین ها هستیم همرو از دم تیغ رد کنیم؟؟

  و در اخر تاسف میخورم برای کشورهای غربی پر ادعایی مثل امریکا که دلیل اصلی تمامی این مرز بندی ها و ملی پرستی ها و خونریزی ها هستن و از کشتن کودکان بی گناه سراسر دنیا با وقاحت تمام حمایت میکنن.

  تاوان این تعصبات رنگی، قومی، ملی و مذهبی رو فقط کودکان و مردم بی گناه میدن. همونطور که خداوند بارها در قران فرموده همه با هم برابرند و کسی بر کسی برتری و حق نداره

 21. دمتون گرم… لابه لای این جو و هیاهوی رسانه ای علیه انسانیت… اولین سایت تجاری را دیدم که منفعتش را فدای انسانیت کرده …

  همین که بابت بیان این حقیقت فحاشی شنیدید نشان از جو رسانه ای حاکم داره …

  انسانیت و وطن پرستی شما قابل تقدیر با کلمات نیست …

  خداقوت …

  1. آها الان شد؛ همین الان تو مرزهای ما جنگه پاشو برو ببینم مرد هستی وقتی اسلحه رو بهت بدن لرزه دستهات میذاره تو دستت بمونه وقتی اینو میگی باید برای ایران خدمت کنی و اتفاقا ما نیرو کم داریم پاشو مخصوصا در مرزها با گروهک های مواد مخدر و قاچاقچی های مواد ؛ ببین امثال شما را خوب میشناسم . چیزی نگید بهتره خیلی سعی کردم محترمانه جوابت رو بدم ولی زمان امثال شما را له خواهد کرد این حرف من یادت باشه. تشکر از آفتاب رایانه

 22. بخش بسیار کوچکی از مردم ایران
  به موقعش میبینیم جانتون رو فدای ایران میکنید یا نه در حد همین شعار می مونه

 23. جنگ بین مذاهب همیشه در طول تاریخ وجود داشته و منحصر به زمان حال نیست فقط شکل آن گوناگون بوده است
  در این میان همیشه مردم خسارت میبینند و بازنده هستند و حکام به چپاول خود مشغولند
  بنظر من جدال مذهبی نشانه بی خردی و عقب ماندگی فرهنگی است و شعور هر مردمی از نحوه عملکرد آنها در حیات دنیوی تعیین کننده اصلی است
  خداوند به مردم آنچه که لایقش هستند میدهد و این مربوط به ایدئولوژی و سنتها و مناسک آنها نیست بلکه به کیفیت عمل و کردار آنان مربوط می شود
  سلامت و شادکام باشید

 24. آفتاب رایانه دمت گرم – متاسفانه عمده مردمان سرشان در کسب کارشان هست و حداقل اشاره ای به این همه جنایت و بزرگترین ماست مالی جهانی که علنا دارند نسل کشی می کند را حتی اشاره هم نمی کنند یا از آن بدتر توجیه های آبکی و دروغین خود رسانه های صهیون را بلغور می کند بماند که آلان تشت رسوایی آنها بصورت زنده و آنلاین قابل مشاهده است فقط یک کور ذهنی توجیح می کند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *logo-samandehi